Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Abraham Tuschinski krijgt in 2022 monument in Rotterdam

Abraham Tuschinski krijgt in 2022 monument in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam krijgt een monument voor bioscoopexploitant Abraham Tuschinski. Het is de bedoeling dat het kunstwerk, Ode aan Tuschinski, in 2022 in de Maasstad wordt onthuld. Dat vertelt kunstenares Anne-Mercedes Langhorst vrijdag aan regionale omroep Rijnmond.

De gemeente Rotterdam heeft ingestemd met de komst van het monument, dat de officiële status gedenkteken heeft gekregen. Dat betekent onder meer dat de gemeente het onderhoud voor haar rekening neemt. De financiering is nog niet helemaal rond, er rest nog een gat van ongeveer 5000 euro. Hiervoor worden momenteel fondsen gezocht. De Stichting Tuschinski Rotterdam helpt de kunstenares bij de zoektocht naar financiering.

Tuschinski (1886-1942) opende zijn eerste bioscoop in 1911 in Rotterdam en drukte in de jaren erna prominent een stempel op het culturele leven in de stad. Van deze en andere theaters die hij in de Maasstad opende is niets meer over, door het bombardement in mei 1940.

De Joodse bioscoopeigenaar opende in 1921 in Amsterdam ook een theater, bioscoop Tuschinski aan de Reguliersbreestraat. De bioscoop bestaat nog steeds en viert in oktober de honderdste verjaardag. Het theater werd recent door het gezaghebbende Britse magazine Time-Out uitgeroepen tot mooiste bioscoop ter wereld. Het pand geldt nog steeds als een architectonisch hoogstandje, met zijn unieke combinatie van Amsterdamse School, jugendstil en art deco.

Meer uit Binnenland

Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

2 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

8 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

8 uur geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

8 uur geleden
Familie Lisa: 'heel pijnlijk' dat 1700 agenten in dossier keken

DEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.

8 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: moord uit 2006 voorleggen aan Europees Hof

DEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.

8 uur geleden
1700 politiemensen zagen dossier Lisa in, meestal zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.

9 uur geleden