ABP wil onbedoelde schade door nabetaling compenseren
AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP werkt aan een regeling om schade te vergoeden van gepensioneerden die compensatie ontvingen voor een te laag pensioen. Daardoor moesten ze veel belasting betalen en raakten ze toeslagen kwijt. MAX Ombudsman Rogier de Haan en tv-programma Meldpunt brachten de zaak aan het rollen, bevestigt een woordvoerster van het pensioenfonds.
Vorig jaar werd al bekend dat ABP diep in de buidel tastte om aan duizenden gepensioneerden alsnog een flinke aanvulling op hun pensioen uit te keren. Dat kostte het pensioenfonds ongeveer 100 miljoen euro. Per gepensioneerde betekende dit een eenmalige uitbetaling van veelal meer dan 10.000 euro.
De gepensioneerden die de extra uitkering van ABP ontvingen, kregen een teleurstelling te verwerken toen de fiscus langskwam. Omdat de pensioenaanvulling ineens werd uitbetaald, kregen ze een forse belastingaanslag en moesten zij daarnaast toeslagen terugbetalen. Ook raakten ze in sommige gevallen toeslagen kwijt als huurtoeslag en zorgtoeslag.
De MAX Ombudsman kreeg veel klachten van de gepensioneerden en trok bij ABP aan de bel. Volgens een woordvoerster kijkt het pensioenfonds nu "welke schades we zouden kunnen vergoeden". Daar trekt ABP enkele weken tot maanden voor uit.
De Haan schat dat de totale schade tientallen miljoenen bedraagt en dringt bij ABP aan op spoed bij de afhandeling. Vrijdagavond gaat hij in de uitzending van Meldpunt verder in op de zaak.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
9 uur geleden