ABP wil onbedoelde schade door nabetaling compenseren
AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP werkt aan een regeling om schade te vergoeden van gepensioneerden die compensatie ontvingen voor een te laag pensioen. Daardoor moesten ze veel belasting betalen en raakten ze toeslagen kwijt. MAX Ombudsman Rogier de Haan en tv-programma Meldpunt brachten de zaak aan het rollen, bevestigt een woordvoerster van het pensioenfonds.
Vorig jaar werd al bekend dat ABP diep in de buidel tastte om aan duizenden gepensioneerden alsnog een flinke aanvulling op hun pensioen uit te keren. Dat kostte het pensioenfonds ongeveer 100 miljoen euro. Per gepensioneerde betekende dit een eenmalige uitbetaling van veelal meer dan 10.000 euro.
De gepensioneerden die de extra uitkering van ABP ontvingen, kregen een teleurstelling te verwerken toen de fiscus langskwam. Omdat de pensioenaanvulling ineens werd uitbetaald, kregen ze een forse belastingaanslag en moesten zij daarnaast toeslagen terugbetalen. Ook raakten ze in sommige gevallen toeslagen kwijt als huurtoeslag en zorgtoeslag.
De MAX Ombudsman kreeg veel klachten van de gepensioneerden en trok bij ABP aan de bel. Volgens een woordvoerster kijkt het pensioenfonds nu "welke schades we zouden kunnen vergoeden". Daar trekt ABP enkele weken tot maanden voor uit.
De Haan schat dat de totale schade tientallen miljoenen bedraagt en dringt bij ABP aan op spoed bij de afhandeling. Vrijdagavond gaat hij in de uitzending van Meldpunt verder in op de zaak.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het openbaar vervoer in de meeste Duitse steden wordt maandag ontregeld door een landelijke staking die vakbond Verdi heeft uitgeroepen. Met de actie wil Verdi meer druk zetten op werkgevers voor betere afspraken rond werk- en rusttijden en bonussen voor werken in weekenden en nachten.
17 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Snapchat heeft 415.000 accounts van gebruikers geblokkeerd in het kader van het Australische verbod op sociale media voor personen onder de 16 jaar, meldde het bedrijf maandag. Het socialemediabedrijf waarschuwde echter dat sommige jongeren mogelijk de leeftijdsverificatie omzeilen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Nederlandse industriebedrijven hebben in januari voor het eerst in acht maanden minder nieuwe orders binnengekregen. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van een maandelijkse peiling. De ondervraagde ondernemingen schreven de terugval vooral toe aan de zwakke binnenlandse vraag. Mede hierdoor heeft de bedrijvigheid in de Nederlandse industrie in januari amper groei laten zien.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen maandag verder omlaag, na de scherpe prijsdalingen op vrijdag. De prijzen van die edelmetalen kwamen onder grote druk te staan nadat de Amerikaanse president Donald Trump Kevin Warsh had voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Sinds begin vorig jaar hebben de prijzen van goud en zilver een enorme opmars gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in december meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3 procent, na een stijging van 4,3 procent in november. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,5 procent hoger dan een jaar geleden. In heel 2025 heeft de detailhandel 3,6 procent meer omgezet dan in 2024.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
17 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
18 uur geleden