Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABP wil onbedoelde schade door nabetaling compenseren

ABP wil onbedoelde schade door nabetaling compenseren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP werkt aan een regeling om schade te vergoeden van gepensioneerden die compensatie ontvingen voor een te laag pensioen. Daardoor moesten ze veel belasting betalen en raakten ze toeslagen kwijt. MAX Ombudsman Rogier de Haan en tv-programma Meldpunt brachten de zaak aan het rollen, bevestigt een woordvoerster van het pensioenfonds.

Vorig jaar werd al bekend dat ABP diep in de buidel tastte om aan duizenden gepensioneerden alsnog een flinke aanvulling op hun pensioen uit te keren. Dat kostte het pensioenfonds ongeveer 100 miljoen euro. Per gepensioneerde betekende dit een eenmalige uitbetaling van veelal meer dan 10.000 euro.

De gepensioneerden die de extra uitkering van ABP ontvingen, kregen een teleurstelling te verwerken toen de fiscus langskwam. Omdat de pensioenaanvulling ineens werd uitbetaald, kregen ze een forse belastingaanslag en moesten zij daarnaast toeslagen terugbetalen. Ook raakten ze in sommige gevallen toeslagen kwijt als huurtoeslag en zorgtoeslag.

De MAX Ombudsman kreeg veel klachten van de gepensioneerden en trok bij ABP aan de bel. Volgens een woordvoerster kijkt het pensioenfonds nu "welke schades we zouden kunnen vergoeden". Daar trekt ABP enkele weken tot maanden voor uit.

De Haan schat dat de totale schade tientallen miljoenen bedraagt en dringt bij ABP aan op spoed bij de afhandeling. Vrijdagavond gaat hij in de uitzending van Meldpunt verder in op de zaak.

Meer uit Financieel

TenneT kiest energiecentrale Lelystad voor herstel stroomstoring

LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.

24 minuten geleden
AEX weer boven 1000 punten na intrekken tariefdreiging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.

1 uur geleden
Franse minister: schrappen heffingen is eerste positieve teken

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.

1 uur geleden
Ondernemersorganisaties pleiten voor eensgezind optreden EU

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.

2 uur geleden
Consumentenbond dreigt met juridische stappen tegen telemarketeer

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.

2 uur geleden
Bloomberg: eerste olie uit Venezuela komt naar Europa

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.

2 uur geleden
Enquête: Knot meest waarschijnlijke opvolger van Lagarde bij ECB

FRANKFURT (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is de meest waarschijnlijke opvolger van Christine Lagarde als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit een enquête van financieel persbureau Bloomberg onder economen. Knot zou de tweede Nederlander kunnen worden die de topfunctie bij de centrale bank bekleedt. De eerste president van de ECB was Wim Duisenberg.

2 uur geleden