ABN AMRO verkoopt divisie die investeert in olie- en gasindustrie
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verkoopt dochteronderneming Maas Capital, een onafhankelijke investeerder binnen de scheepvaart en olie- en gasindustrie. Het onderdeel past niet meer binnen de kernactiviteiten van de bank en wordt daarom verkocht. Kopers zijn investeringsfondsen van EnTrust Global. Een prijs werd niet genoemd.
ABN AMRO kondigde in augustus 2020 aan bepaalde onderdelen te verkopen als onderdeel van een grotere reorganisatie. De bank blijft naar eigen zeggen als kredietverlener nauw betrokken bij klanten uit de Europese scheepvaartsector. Voor wat betreft investeringen zal de bank zich richten op digitalisering, duurzaamheid en overige bedrijfsinvesteringen.
De transactie is nog onder voorbehoud van de goedkeuring van een aantal partijen en heeft een "verwaarloosbare impact" op de winst- en verliesrekening van de bank. Het personeel van Maas Capital gaat over naar de nieuwe eigenaar. De deal moet in het derde kwartaal van dit jaar zijn afgerond.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - TUI fly voert woensdag een tweede repatriëringsvlucht uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen. Dat bevestigt de maatschappij na berichtgeving door De Telegraaf. Zaterdag gingen meerdere vluchten naar Curaçao, waaronder een die ook Bonaire zou aandoen, niet door vanwege de ontwikkelingen in Venezuela. De extra vlucht van woensdag doet ook Bonaire aan.
9 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen in zeer beperkte mate weer landen op Schiphol. Bij zowel aankomende als vertrekkende vluchten gaat het om enkele per uur, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Eerst zouden er door de gevolgen van de sneeuwval tot zeker 14.00 uur geen vluchten kunnen landen.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam houdt 14 januari een hoorzitting om te beslissen of er een onderzoek wordt geopend naar vermeend wanbeheer bij chipmaker Nexperia. Dat bevestigt de ondernemingskamer na berichtgeving van Reuters.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Terminals in de haven van Rotterdam hebben last van de sneeuwval. Het zorgt voor vertraging in de Rotterdamse haven. "Het weer heeft vooral impact op het wegverkeer", laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Chauffeurs in de transportsector moeten zelf kunnen kiezen of ze met de huidige winterse omstandigheden de weg op kunnen gaan. Met die oproep is Transport en Logistiek Nederland (TLN) gekomen naar aanleiding van de gladheid en sneeuwval.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje of hun bestelde boodschappen moeten maandag rekening houden met vertraging. Supermarkten Albert Heijn en Picnic en pakketbezorgers PostNL en DHL hebben last van sneeuw en gladde wegen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen tot zeker 14.00 uur niet landen op Schiphol doordat de landingsbanen vol liggen met sneeuw. Vertrekken is tot 13.00 uur maar in "enkele" gevallen mogelijk, meldt een woordvoerder van Luchtverkeersleiding Nederland.
2 uur geleden