Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO verkoopt divisie die investeert in olie- en gasindustrie

ABN AMRO verkoopt divisie die investeert in olie- en gasindustrie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verkoopt dochteronderneming Maas Capital, een onafhankelijke investeerder binnen de scheepvaart en olie- en gasindustrie. Het onderdeel past niet meer binnen de kernactiviteiten van de bank en wordt daarom verkocht. Kopers zijn investeringsfondsen van EnTrust Global. Een prijs werd niet genoemd.

ABN AMRO kondigde in augustus 2020 aan bepaalde onderdelen te verkopen als onderdeel van een grotere reorganisatie. De bank blijft naar eigen zeggen als kredietverlener nauw betrokken bij klanten uit de Europese scheepvaartsector. Voor wat betreft investeringen zal de bank zich richten op digitalisering, duurzaamheid en overige bedrijfsinvesteringen.

De transactie is nog onder voorbehoud van de goedkeuring van een aantal partijen en heeft een "verwaarloosbare impact" op de winst- en verliesrekening van de bank. Het personeel van Maas Capital gaat over naar de nieuwe eigenaar. De deal moet in het derde kwartaal van dit jaar zijn afgerond.

Meer uit Financieel

Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

31 minuten geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

1 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

1 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

2 uur geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

3 uur geleden
AI-zorgen drukken Wall Street, tech- en chipaandelen dalen

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

3 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten stappen uit oliekartel OPEC

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.

4 uur geleden