'ABN AMRO moet geen kosten rekenen voor opname contant geld'
AMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond wil dat ABN AMRO het plan intrekt om klanten kosten in rekening te brengen als ze veel contant geld per jaar pinnen. Volgens de Consumentenbond moet contant geld vrijelijk toegankelijk zijn, omdat het onder meer een belangrijke back-up is wanneer het elektronische betalingsverkeer uitvalt. Ook zou contant geld mensen helpen hun uitgaven beter te controleren.
Het gebruik van contant geld loopt steeds verder terug. "Consumenten bepalen of het gebruik van contant geld afneemt en in welk tempo. Niet de banken. Dat is niet alleen ons standpunt, maar ook dat van De Nederlandsche Bank", zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond, die dinsdag in gesprek gaat met ABN AMRO.
Vanaf 1 juli veranderen de tarieven voor het opnemen van contant geld bij ABN AMRO. Tot 12.000 euro per jaar worden er geen kosten in rekening gebracht. Wanneer een klant meer dan 12.000 euro contant geld per jaar opneemt, rekent de bank 5 euro plus 0,5 procent per transactie over het opgenomen bedrag. Eerder werd bekend dat er kosten zouden worden gerekend vanaf 10.000 euro.
Risico
"We willen alleen het excessieve gebruik van contant geld ontmoedigen", zegt een woordvoerder. Volgens de bank vormt het gebruik van grote hoeveelheden cashgeld een risico. Ook leidt het tot extra kosten voor ABN AMRO omdat de bank transacties moet monitoren om financiële criminaliteit zoals fraude en witwassen te bestrijden.
Rabobank en ING brengen voor particulieren geen kosten in rekening voor de opname van contant geld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
2 uur geleden