Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO hard afgestraft op Damrak na teleurstellende cijfers

ABN AMRO hard afgestraft op Damrak na teleurstellende cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO werd woensdag hard afgestraft op de Amsterdamse beurs. De bank boekte afgelopen kwartaal weer winst na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden, maar beleggers hadden op meer gehoopt. Air France-KLM werd daarentegen stevig hoger gezet na een grote deal op het gebied van luchtvracht.

ABN AMRO raakte een tiende aan beurswaarde kwijt. De bank trok nog eens 50 miljoen euro uit voor de inspanningen om witwassen tegen te gaan. Het concern heeft in het verleden al veel kosten moeten maken om zijn antiwitwasbeleid te verbeteren. Hoewel de banden van de bank met de Russische markt "zeer beperkt" zijn, wijst topman Robert Swaak erop dat het conflict wel indirecte gevolgen kan hebben voor klanten. Voor het geval dat sommige leningen daardoor straks niet meer terugbetaald worden, heeft de bank ook een voorziening genomen.

Air France-KLM dikte bijna 5 procent aan. Het luchtvaartconcern heeft een luchtvrachtovereenkomst gesloten met de Franse logistieke dienstverlener CMA CGM. Als onderdeel van de deal zal CMA CGM een belang van 9 procent nemen in Air France-KLM.

Weinig beweging

De Europese beurzen lieten weinig beweging zien na het recente herstel. De inflatiezorgen bleven daarbij op de voorgrond. De Britse inflatie liep in april verder op tot 9 procent, van 7 procent in maart. Dat is het hoogste niveau sinds 1982. Door de hoge inflatie neemt de druk op de regering en de Britse centrale bank toe om maatregelen te nemen om de kosten voor het levensonderhoud te drukken. In de eurozone bleef de inflatie vorige maand stabiel op 7,4 procent.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de min op 700,84 punten. De MidKap verloor 0,6 procent tot 1025,99 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen 0,1 procent. Parijs bleef vlak.

TUI

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de grootste daler in de AEX met een min van 4,6 procent. Fintechbedrijf Adyen en chipconcern ASMI volgden met verliezen van rond 3 procent. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield ging aan kop met een winst van 1,8 procent.

TUI kelderde 10 procent in Frankfurt. De reisorganisatie heeft nieuwe aandelen uitgegeven om de steun die het tijdens de coronacrisis kreeg van de Duitse overheid deels terug te betalen. In Madrid steeg Siemens Gamesa 11 procent. Siemens Energy (plus 1,9 procent) bevestigde een bod te overwegen op de aandelen van de Duits-Spaanse maker van windturbines die het nog niet bezit.

Olie

De euro was 1,0517 dollar waard, tegen 1,0533 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 114,34 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 113,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: VS wil forse tariefverlaging in gesprekken met China

GENĂˆVE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering overweegt een drastische verlaging van de handelstarieven voor te stellen tijdens de gesprekken die komend weekend met China worden gehouden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De regering van president Donald Trump streeft daarbij naar een verlaging van de heffingen tot onder de 60 procent en China zou daar open voor staan.

1 uur geleden
Doorstart ver weg voor CASA, faillissementsuitverkoop begonnen

DEN HAAG (ANP) - Er lijkt definitief een einde te komen aan de failliete interieurwinkelketen CASA in Nederland. Bij curator Bart Louwerier hebben zich nog geen serieuze kandidaten gemeld voor een doorstart. Donderdag is de faillissementsuitverkoop begonnen in achttien winkels, die zo'n vier weken duurt.

1 uur geleden
Duizenden banen weg bij elektronicaconcern Panasonic

KADOMA (ANP) - Bij het Japanse elektronica- en techbedrijf Panasonic verdwijnen wereldwijd 10.000 banen. Het concern wil wereldwijd zijn "personeelsbestand optimaliseren", maakte de fabrikant van camera's, televisies en batterijen voor elektrische auto's vrijdag bekend. Bij Panasonic werken ongeveer 207.000 mensen.

2 uur geleden
Oprichter omgevallen cryptobank Celsius 12 jaar cel in om fraude

NEW YORK (ANP/AFP) - De oprichter en voormalig topman van de failliete cryptobank Celsius Alexander Mashinsky is veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. Hij had in december schuld bekend aan beleggingsfraude. De straf werd opgelegd door een rechter in New York en behoort tot een van de langste straffen die voortkomen uit de ineenstorting van de cryptomarkten in 2022.

2 uur geleden
Brits luchtvaartconcern IAG bevestigt miljardenaankoop Boeings

LONDEN (ANP) - International Airlines Group (IAG) bevestigt voor miljarden dollars aan vliegtuigen te kopen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Daarnaast bestelt het moederbedrijf van British Airways nieuwe Airbus-vliegtuigen. Donderdag meldde de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick al dat een Brits bedrijf voor 10 miljard dollar aan Amerikaanse vliegtuigen zou kopen.

3 uur geleden
Detacheerder Brunel onderuit op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Brunel behoorde vrijdag tot de verliezers op het Damrak. De detacheerder zag de omzet en winst dalen in het eerste kwartaal. Topman Peter de Laat sprak van een "uitdagend kwartaal". De toenemende geopolitieke onzekerheid en de verslechterende economische omstandigheden zorgden volgens hem voor vertragingen bij de start van nieuwe projecten door klanten. Die stelden daardoor voor het eerst in twee jaar aanwervingen uit. Het aandeel werd ruim 7 procent lager gezet.

3 uur geleden
Coinbase koopt Nederlands cryptobedrijf Deribit voor miljarden

DUBAI (ANP) - De Amerikaanse cryptobeurs Coinbase koopt voor 2,9 miljard dollar (2,6 miljard euro) Deribit, een in Nederland opgericht handelsplatform voor derivaten van cryptomunten. Coinbase verwacht dat de handel in bijvoorbeeld opties en termijncontracten voor bitcoins en andere digitale munten de komende jaren flink zal groeien. Door Deribit te kopen vergroten de Amerikanen hun positie op die markt buiten de VS.

3 uur geleden