Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO en Ahold Delhaize onderaan in hogere AEX

ABN AMRO en Ahold Delhaize onderaan in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en Ahold Delhaize waren woensdag de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak, die een voorzichtig herstel liet zien. De resultaten van de twee hoofdfondsen vielen niet in de smaak bij beleggers. ABN AMRO wist de kwartaalwinst bijna te verdubbelen dankzij de gestegen rente. Beleggers maken zich echter zorgen over de kosten bij de bank. Het concern verwacht namelijk niet langer zijn kostendoelstelling voor 2024 te zullen halen. Het aandeel werd ruim 4 procent lager gezet.

Supermarktconcern Ahold Delhaize zag de omzet in het tweede kwartaal stijgen tot dik 22 miljard euro. De nettowinst daalde wel als gevolg van onder meer gestegen energiekosten en de stakingen in België. Topman Frans Muller sprak desondanks van "sterke prestaties" en zei meer aanwijzingen te zien dat de inflatie over haar hoogtepunt heen is. Het moederbedrijf van Albert Heijn handhaafde ook zijn winstverwachting voor het hele boekjaar. Beleggers hadden op meer gehoopt en stuurden het aandeel 3 procent omlaag.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 771,62 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 909,12 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,1 procent.

Aan kop

Chipmachinemaker ASML, zorgtechnologiebedrijf Philips en techinvesteerder Prosus gingen aan kop in de AEX, met winsten van meer dan 1 procent. In de MidKap profiteerde Alfen van een adviesverhoging door de Amerikaanse investeringsbank Jefferies. De laadpalenmaker werd van de verkooplijst gehaald en was met een plus van dik 7 procent de grote winnaar bij de middelgrote bedrijven. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een verlies van 1 procent.

Bij de kleinere bedrijven zakte Ebusco ruim 2 procent na publicatie van de resultaten. Topman Peter Bijvelds sprak daarbij van een teleurstellende eerste helft van 2023, waarin het nettoverlies flink is opgelopen. De fabrikant van elektrische bussen, die in juli al had gewaarschuwd voor tegenvallende resultaten, kon in de eerste zes maanden van het jaar minder bussen afleveren dan verwacht door productieproblemen en personeelstekorten.

De euro was 1,0974 dollar waard, tegen 1,0952 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 82,86 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 86,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KPMG: grote zorgen over migratie, wooncrisis en stijgende kosten

AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.

7 minuten geleden
Apple wint rechtszaak tegen Nederlandse verkoper namaak-AirPods

DEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.

33 minuten geleden
Brussel maakt richtlijnen voor mogelijk tekort vliegtuigbrandstof

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).

54 minuten geleden
Oekraïense miljardair koopt huis in Monaco voor 471 miljoen euro

MONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.

55 minuten geleden
Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

ROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

1 uur geleden
Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

1 uur geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

2 uur geleden