ABN AMRO en Ahold Delhaize onderaan in hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en Ahold Delhaize waren woensdag de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak, die een voorzichtig herstel liet zien. De resultaten van de twee hoofdfondsen vielen niet in de smaak bij beleggers. ABN AMRO wist de kwartaalwinst bijna te verdubbelen dankzij de gestegen rente. Beleggers maken zich echter zorgen over de kosten bij de bank. Het concern verwacht namelijk niet langer zijn kostendoelstelling voor 2024 te zullen halen. Het aandeel werd ruim 4 procent lager gezet.
Supermarktconcern Ahold Delhaize zag de omzet in het tweede kwartaal stijgen tot dik 22 miljard euro. De nettowinst daalde wel als gevolg van onder meer gestegen energiekosten en de stakingen in België. Topman Frans Muller sprak desondanks van "sterke prestaties" en zei meer aanwijzingen te zien dat de inflatie over haar hoogtepunt heen is. Het moederbedrijf van Albert Heijn handhaafde ook zijn winstverwachting voor het hele boekjaar. Beleggers hadden op meer gehoopt en stuurden het aandeel 3 procent omlaag.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 771,62 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 909,12 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,1 procent.
Aan kop
Chipmachinemaker ASML, zorgtechnologiebedrijf Philips en techinvesteerder Prosus gingen aan kop in de AEX, met winsten van meer dan 1 procent. In de MidKap profiteerde Alfen van een adviesverhoging door de Amerikaanse investeringsbank Jefferies. De laadpalenmaker werd van de verkooplijst gehaald en was met een plus van dik 7 procent de grote winnaar bij de middelgrote bedrijven. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een verlies van 1 procent.
Bij de kleinere bedrijven zakte Ebusco ruim 2 procent na publicatie van de resultaten. Topman Peter Bijvelds sprak daarbij van een teleurstellende eerste helft van 2023, waarin het nettoverlies flink is opgelopen. De fabrikant van elektrische bussen, die in juli al had gewaarschuwd voor tegenvallende resultaten, kon in de eerste zes maanden van het jaar minder bussen afleveren dan verwacht door productieproblemen en personeelstekorten.
De euro was 1,0974 dollar waard, tegen 1,0952 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 82,86 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 86,11 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De bondsraad van FNV legt zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stapt naar de Hoge Raad. Daarmee vechten leden van het voormalige ledenparlement van FNV een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
3 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
6 uur geleden