Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO daalt op Damrak na uitbreiding witwasonderzoek

ABN AMRO daalt op Damrak na uitbreiding witwasonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ABN AMRO werd maandag lager gezet op het Damrak. Beleggers verwerkten het nieuws dat het onderzoek naar witwasproblemen bij de bank is uitgebreid. De Europese aandelenmarkten lieten kleine winsten zien. Beleggers hielden vooral de oplopende rentes op de obligatiemarkten in de gaten. Door de hogere marktrentes neemt de bereidheid van investeerders om risico's te nemen met hun aandelenportefeuilles af.

ABN AMRO was de grootste verliezer bij de hoofdbedrijven op Beursplein 5 met een min van dik 3 procent. Volgens De Telegraaf wordt de bank nu ook verdacht van het veel ernstigere schuldwitwassen. Dit kan, net als bij ING, leiden tot vervolging van directieleden. Het Openbaar Ministerie (OM) bevestigde dat de verdenking is uitgebreid.

De Amsterdamse AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 680,72 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 1005,45 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,6 procent.

Danone

Het Poolse InPost, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, klom 5 procent na publicatie van de jaarcijfers. De aanbieder van pakketkluisjes liet tevens weten het Franse Mondial Relay over te nemen voor 565 miljoen euro.

Danone steeg 4,8 procent in Parijs. Het Franse voedingsconcern kondigde het vertrek van bestuursvoorzitter Emmanuel Faber. De positie van de topman stond al enige tijd onder druk door kritiek van activistische aandeelhouders op de tegenvallen resultaten van het concern. In Brussel won Bpost 1 procent na het ontslag van topman Jean-Paul van Avermaet bij het Belgische postbedrijf. Afgelopen week werd al bekend dat een aantal bestuurders Van Avermaet niet meer steunde. De topman is verwikkeld in een onderzoek naar mogelijke concurrentieafspraken bij zijn vorige werkgever, het beveiligingsbedrijf G4S.

H&M

Hennes & Mauritz (H&M) won ruim 2 procent in Stockholm. De Zweedse kledingketen zag de verkopen in de eerste helft van maart herstellen door de heropening van de winkels in sommige landen. AstraZeneca bleef vrijwel vlak in Londen. Verschillende landen, waaronder Nederland, zijn voorlopig gestopt met het toedienen van het coronavaccin van AstraZeneca vanwege het ontstaan van bloedproppen na vaccinatie. De Brits-Zweedse farmaceut verklaarde na onderzoek dat er geen verhoogd risico op bloedstolsels is bij mensen die een prik hebben gehad.

De euro was 1,1930 dollar waard, tegenover 1,1943 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1 procent tot 66,27 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 69,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

8 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

10 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

11 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

13 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden