Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO daalt op Damrak na uitbreiding witwasonderzoek

ABN AMRO daalt op Damrak na uitbreiding witwasonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ABN AMRO werd maandag lager gezet op het Damrak. Beleggers verwerkten het nieuws dat het onderzoek naar witwasproblemen bij de bank is uitgebreid. De Europese aandelenmarkten lieten kleine winsten zien. Beleggers hielden vooral de oplopende rentes op de obligatiemarkten in de gaten. Door de hogere marktrentes neemt de bereidheid van investeerders om risico's te nemen met hun aandelenportefeuilles af.

ABN AMRO was de grootste verliezer bij de hoofdbedrijven op Beursplein 5 met een min van dik 3 procent. Volgens De Telegraaf wordt de bank nu ook verdacht van het veel ernstigere schuldwitwassen. Dit kan, net als bij ING, leiden tot vervolging van directieleden. Het Openbaar Ministerie (OM) bevestigde dat de verdenking is uitgebreid.

De Amsterdamse AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 680,72 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 1005,45 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,6 procent.

Danone

Het Poolse InPost, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, klom 5 procent na publicatie van de jaarcijfers. De aanbieder van pakketkluisjes liet tevens weten het Franse Mondial Relay over te nemen voor 565 miljoen euro.

Danone steeg 4,8 procent in Parijs. Het Franse voedingsconcern kondigde het vertrek van bestuursvoorzitter Emmanuel Faber. De positie van de topman stond al enige tijd onder druk door kritiek van activistische aandeelhouders op de tegenvallen resultaten van het concern. In Brussel won Bpost 1 procent na het ontslag van topman Jean-Paul van Avermaet bij het Belgische postbedrijf. Afgelopen week werd al bekend dat een aantal bestuurders Van Avermaet niet meer steunde. De topman is verwikkeld in een onderzoek naar mogelijke concurrentieafspraken bij zijn vorige werkgever, het beveiligingsbedrijf G4S.

H&M

Hennes & Mauritz (H&M) won ruim 2 procent in Stockholm. De Zweedse kledingketen zag de verkopen in de eerste helft van maart herstellen door de heropening van de winkels in sommige landen. AstraZeneca bleef vrijwel vlak in Londen. Verschillende landen, waaronder Nederland, zijn voorlopig gestopt met het toedienen van het coronavaccin van AstraZeneca vanwege het ontstaan van bloedproppen na vaccinatie. De Brits-Zweedse farmaceut verklaarde na onderzoek dat er geen verhoogd risico op bloedstolsels is bij mensen die een prik hebben gehad.

De euro was 1,1930 dollar waard, tegenover 1,1943 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1 procent tot 66,27 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 69,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Griekenland trekt 300 miljoen uit tegen prijsstijgingen oorlog

ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.

31 minuten geleden
ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.

1 uur geleden
Maker Delfts blauw bang dat Iranoorlog toerisme kan raken

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.

1 uur geleden
KHN: nog maar 48 gemeenten verruimen openingstijden voor WK

WOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

2 uur geleden
AEX-index gaat verder omlaag na flink verlies op vrijdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Japanse overheid roept burgers op geen toiletpapier te hamsteren

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
CBS meldt grootste daling consumentenvertrouwen in bijna 4 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.

3 uur geleden