Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AB InBev vangt lagere bierverkoop op met alcoholvrije dranken

AB InBev vangt lagere bierverkoop op met alcoholvrije dranken

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Anheuser-Busch InBev (AB InBev), de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft afgelopen kwartaal opnieuw minder bier verkocht. De brouwer achter merken als Budweiser, Stella Artois, Hertog Jan, Jupiler en Leffe kampt net als concurrenten Heineken en Carlsberg met zwakke verkopen doordat de vraag naar bier in veel belangrijke markten afneemt, mede doordat de alcoholconsumptie daalt door zorgen over de negatieve gevolgen voor de gezondheid.

Het in België gevestigde concern verkocht in het vierde kwartaal van 2025 1,5 procent minder dan een jaar eerder. De volumedaling viel daarmee minder sterk uit dan kenners hadden gevreesd. AB InBev compenseerde de lagere volumes in Europa en Noord-Amerika met groei in andere regio's en een sterkere verkoop van alcoholvrije dranken en premiumproducten. Ook de omzet en winst vielen hoger uit dan voorzien.

De update van AB InBev komt een dag nadat Heineken de markt verraste met de aankondiging tot 6000 banen te schrappen door de algemene daling van de biervraag. Dat is ongeveer 7 procent van het totale personeelsbestand van de Nederlandse brouwer.

Ondanks de moeilijke omstandigheden voor bier verwacht AB InBev dat het de winst in 2026 sneller kan laten groeien dan zijn belangrijkste concurrenten. Het bedrijf herhaalde de jaarlijkse prognose voor een verdere winstgroei van 4 tot 8 procent dit jaar, terwijl Heineken en Carlsberg rekenen op een groei van maximaal 6 procent. AB InBev denkt dit jaar te profiteren van diverse grote evenementen zoals de Super Bowl, de Olympische Winterspelen en het WK voetbal.

Meer uit Financieel

Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

17 minuten geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

1 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

16 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

20 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

23 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

1 dag geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

1 dag geleden