Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aardbeving in Japan, ook gevoeld in Tokio

Aardbeving in Japan, ook gevoeld in Tokio

TOKIO (ANP/RTR) - In Japan heeft een aardbeving met een kracht van 5,3 plaatsgevonden, meldt de Japanse meteorologische dienst (JMA) op basis van de eerste informatie. Het epicentrum lag op een diepte van 10 kilometer in de prefectuur Kanagawa, die grenst aan Tokio. De beving was in de hoofdstad voelbaar.

In Tokio trilden gebouwen, waarna een van de metrolijnen in de stad korte tijd werd stilgezet. De overheid heeft een noodwaarschuwing gegeven voor de hoofdstad en de prefecturen Kanagawa, Saitama, Yamanashi en Shizuoka. Er wordt niet gewaarschuwd voor een tsunami. Voor zover bekend zijn er geen meldingen van schade, meldt de Japanse omroep NHK.

De beving komt een dag nadat de meteorologische dienst voor het eerst een waarschuwing had gegeven voor een potentiële "mega-aardbeving", die ook Tokio kan treffen. Mensen werden opgeroepen zich voor te bereiden op de beving, hoewel niet zeker is dat er een zware aardbeving komt. De waarschuwing volgde na een beving met een kracht van 7,1 waardoor acht gewonden vielen.

De Japanse premier Fumio Kishida gaat vanwege de waarschuwing vrijdag niet zoals gepland naar Centraal-Azië. "Ik heb besloten de komende week in het land te blijven om ervoor te zorgen dat onze voorbereidingen en communicatie in orde zijn", zei hij tegen verslaggevers. Kishida benadrukte dat hij als premier de hoogste verantwoordelijkheid voor crisismanagement heeft en herhaalde dat het de eerste keer was dat het advies werd gegeven.

Meer uit Buitenland

Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

54 minuten geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

1 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

1 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

4 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

4 uur geleden
Nieuwe slachtoffers melden zich in Frans onderzoek naar Epstein

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.

5 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

6 uur geleden