Aardbeving in Japan, ook gevoeld in Tokio
TOKIO (ANP/RTR) - In Japan heeft een aardbeving met een kracht van 5,3 plaatsgevonden, meldt de Japanse meteorologische dienst (JMA) op basis van de eerste informatie. Het epicentrum lag op een diepte van 10 kilometer in de prefectuur Kanagawa, die grenst aan Tokio. De beving was in de hoofdstad voelbaar.
In Tokio trilden gebouwen, waarna een van de metrolijnen in de stad korte tijd werd stilgezet. De overheid heeft een noodwaarschuwing gegeven voor de hoofdstad en de prefecturen Kanagawa, Saitama, Yamanashi en Shizuoka. Er wordt niet gewaarschuwd voor een tsunami. Voor zover bekend zijn er geen meldingen van schade, meldt de Japanse omroep NHK.
De beving komt een dag nadat de meteorologische dienst voor het eerst een waarschuwing had gegeven voor een potentiële "mega-aardbeving", die ook Tokio kan treffen. Mensen werden opgeroepen zich voor te bereiden op de beving, hoewel niet zeker is dat er een zware aardbeving komt. De waarschuwing volgde na een beving met een kracht van 7,1 waardoor acht gewonden vielen.
De Japanse premier Fumio Kishida gaat vanwege de waarschuwing vrijdag niet zoals gepland naar Centraal-Azië. "Ik heb besloten de komende week in het land te blijven om ervoor te zorgen dat onze voorbereidingen en communicatie in orde zijn", zei hij tegen verslaggevers. Kishida benadrukte dat hij als premier de hoogste verantwoordelijkheid voor crisismanagement heeft en herhaalde dat het de eerste keer was dat het advies werd gegeven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
15 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
52 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
3 uur geleden