Aardbeving in Japan, ook gevoeld in Tokio
TOKIO (ANP/RTR) - In Japan heeft een aardbeving met een kracht van 5,3 plaatsgevonden, meldt de Japanse meteorologische dienst (JMA) op basis van de eerste informatie. Het epicentrum lag op een diepte van 10 kilometer in de prefectuur Kanagawa, die grenst aan Tokio. De beving was in de hoofdstad voelbaar.
In Tokio trilden gebouwen, waarna een van de metrolijnen in de stad korte tijd werd stilgezet. De overheid heeft een noodwaarschuwing gegeven voor de hoofdstad en de prefecturen Kanagawa, Saitama, Yamanashi en Shizuoka. Er wordt niet gewaarschuwd voor een tsunami. Voor zover bekend zijn er geen meldingen van schade, meldt de Japanse omroep NHK.
De beving komt een dag nadat de meteorologische dienst voor het eerst een waarschuwing had gegeven voor een potentiële "mega-aardbeving", die ook Tokio kan treffen. Mensen werden opgeroepen zich voor te bereiden op de beving, hoewel niet zeker is dat er een zware aardbeving komt. De waarschuwing volgde na een beving met een kracht van 7,1 waardoor acht gewonden vielen.
De Japanse premier Fumio Kishida gaat vanwege de waarschuwing vrijdag niet zoals gepland naar Centraal-Azië. "Ik heb besloten de komende week in het land te blijven om ervoor te zorgen dat onze voorbereidingen en communicatie in orde zijn", zei hij tegen verslaggevers. Kishida benadrukte dat hij als premier de hoogste verantwoordelijkheid voor crisismanagement heeft en herhaalde dat het de eerste keer was dat het advies werd gegeven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
4 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
6 uur geleden