Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aardbeving in Chinese stad die in 1976 werd verwoest door beving

Aardbeving in Chinese stad die in 1976 werd verwoest door beving

TANGSHAN (ANP/AFP) - In de Noord-Chinese stad Tangshan was zondag een aardbeving met een kracht van 4.7, melden seismologen van de Amerikaanse dienst USGS. De beving bracht bij inwoners herinneringen boven aan de aardbeving van 1976 die de stad verwoestte.

Het epicentrum van de beving was in een woonwijk net buiten het centrum van de stad die ongeveer 200 kilometer ten oosten van Peking ligt. De seismologische autoriteit van China stelde de magnitude op 5.1 en zei dat die zich voordeed op een diepte van 10 kilometer.

Op 28 juli 1976 werd Tangshan, toen een kolenmijnstad met ongeveer een miljoen inwoners, vernietigd door een aardbeving met een kracht van 7.8 en de daaropvolgende naschok van ongeveer 15 uur later. China zegt dat destijds ongeveer 240.000 mensen zijn gedood, hoewel algemeen wordt aangenomen dat het aantal om politieke redenen is afgezwakt.

Geen meldingen

Tot nu toe zijn er geen meldingen over schade. Wel is volgens staatspersbureau Xinhua het treinverkeer opgeschort totdat alle spoorweginfrastructuur in het gebied is geïnspecteerd op mogelijke schade. Op videobeelden die door Chinese staatsmedia op Twitter zijn geplaatst is te zien hoe producten uit winkelschappen in de stad vallen.

"Ik ben nog steeds een beetje bang. Het is tenslotte een aardbeving van 5.1", vertelde een receptioniste van het Tangjiashanhe Hotel in de stad telefonisch tegen persbureau AFP. "Ik was 12 jaar oud toen de aardbeving in Tangshan plaatsvond in 1976."

Meer uit Buitenland

Verdachte steekpartij Hamburg was net ontslagen uit inrichting

HAMBURG (ANP/DPA) - De 39-jarige vrouw die vrijdag meerdere mensen neerstak op het centraal station van Hamburg was een dag daarvoor ontslagen uit een psychiatrisch ziekenhuis, melden de autoriteiten zondag. Ze werd daar drie weken behandeld nadat ze begin deze maand "in een toestand van hulpeloosheid" was aangetroffen, aldus een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid in de deelstaat Nedersaksen.

2 minuten geleden
Zwitserse reddingswerkers vinden lichamen van 5 skiërs

SAAS-FEE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben ten oosten van het Zwitserse Zermatt na een zoektocht op twee plekken de lichamen gevonden van in totaal vijf skiërs. De politie werd zaterdagmiddag gebeld door twee bergbeklimmers die vier paar ski's hadden zien liggen hoog op de berg Rimfischhorn. Volgens Zwitserse media zou het gaan om een groep van vijf skiërs die vanuit een op ruim 3000 meter hoogte gelegen hut, de Britanniahütte, de berg zaterdag opging.

27 minuten geleden
Polen massaal de straat op voor presidentskandidaten

WARSCHAU (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen gingen zondag in de Poolse hoofdstad Warschau de straat op voor manifestaties van rivaliserende presidentskandidaten. De pro-Europese burgemeester Rafal Trzaskowski voerde een "Grote Mars van Patriotten" aan, aanhangers van zijn nationalistische rivaal Karol Nawrocki hielden een "Mars voor Polen".

2 uur geleden
Containerschip met 'gevaarlijke' lading zinkt bij India

NEW DELHI (ANP/AFP) - Een containerschip met gevaarlijke lading is vergaan voor de kust van de Indiase deelstaat Kerala. Dat melden de Indiase autoriteiten, die zeggen dat alle 24 opvarenden konden worden gered.

4 uur geleden
Dodental Oekraïne loopt op na nachtelijke aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense autoriteiten hebben melding gemaakt van zeker twaalf doden door nachtelijke Russische aanvallen. Er kwamen volgens de hulpdiensten vier mensen om het leven in de regio Kyiv, waar ook zestien personen gewond zijn geraakt.

4 uur geleden
Surinaamse oppositiepartij wil geen tablets op stembureaus

PARAMARIBO (ANP) - Kort voor de opening van de 673 stembureaus in Suriname protesteert de Nationale Democratische Partij (NDP) tegen het gebruik van tablets bij de vaststelling van de voorlopige verkiezingsuitslag. Deze nieuwe procedure ondermijnt de transparantie van het stemproces en zorgt voor onnodig wantrouwen bij het publiek, schrijft de oppositiepartij.

4 uur geleden
Meer veiligheidsmaatregelen na nieuwe stroomstoring Frankrijk

CANNES (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben na een nieuwe stroomstoring in het zuiden van het land aanvullende veiligheidsmaatregelen aangekondigd rond het elektriciteitsnetwerk. Er wordt opnieuw uitgegaan van opzet. Burgemeester Christian Estrosi van Nice stelde aanvullende camerabewaking in het vooruitzicht.

5 uur geleden