Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanzienlijke verliezen op Europese beurzen, tik voor luchtvaart

Aanzienlijke verliezen op Europese beurzen, tik voor luchtvaart

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een verlies de handel uitgegaan. Ook op andere beurzen in Europa eindigden de belangrijkste graadmeters aanzienlijk lager. Op de obligatiemarkten liep het rendement op schuldpapieren van overheden op, wat ongunstig uitpakt voor de waarde van aandelen. Luchtvaartaandelen kregen een tik na tegenvallend nieuws uit de Verenigde Staten.

De AEX-index zakte 0,7 procent tot 905,83 punten. Bijna alle fondsen uit de graadmeter eindigden lager, met staalfabrikant ArcelorMittal (min 3 procent) als sterkste daler. Alleen telecombedrijf KPN, energieconcern Shell en zorgtechnologiebedrijf Philips boeken bescheiden winsten tot 0,9 procent.

De MidKap verloor 1,5 procent tot 918,87 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs daalden tot 1,5 procent.

Het rendement op staatsobligaties van onder andere de VS, het Verenigd Koninkrijk, Nederland en Duitsland liep op. De onzekerheid neemt toe over het moment waarop de Federal Reserve begint met het verlagen van de rente en in welke mate, wat zijn weerslag had op de handel.

De euro zakte zo'n 0,6 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0809 dollar waard.

Luchtvaartaandelen deden het ook op de Europese beurzen slecht na een tegenvallende prognose van American Airlines over de omzet dit jaar. Air France-KLM zakte 3,5 procent weg. In Londen verloor luchtvaartconcern IAG, het moederbedrijf van British Airways, bijna 3 procent. Budgetvliegers Ryanair en easyJet zakten tot 3,4 procent.

Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich (min 1,2 procent) liet weten toestemming te hebben gekregen van toezichthouder FDA om Bovaer in de VS op de markt te brengen. Bovaer is een door het bedrijf ontwikkeld voedingssupplement dat ervoor zorgt dat koeien minder methaan produceren bij het verteren van voedsel.

In Londen steeg IDS ruim 4 procent. De eigenaar van het Britse postbedrijf Royal Mail heeft het overnamebod van bijna 3,6 miljard pond (ruim 4 miljard euro) van de Tsjechische miljardair Daniel Křetínský aanvaard. Křetínský heeft een belang van bijna 30 procent in PostNL. Dat aandeel zakte 2,4 procent in Amsterdam.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 79,23 dollar per vat. De prijs van Brentolie daalde 0,8 procent tot 83,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

46 minuten geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

1 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

1 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

1 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

4 uur geleden