Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoersters mogen op WK voetbal spelen met band voor inclusie

Aanvoersters mogen op WK voetbal spelen met band voor inclusie

ZÜRICH (ANP) - De aanvoersters van de 32 deelnemende landen mogen volgende maand bij het WK voetbal in Australië en Nieuw-Zeeland spelen met een aanvoerdersband met daarop een boodschap voor inclusie. Dat is de uitkomst van een overleg van wereldvoetbalbond FIFA met de aanvoersters. Het is niet verplicht om met de band te spelen, er zijn ook nog zes andere aanvoerdersbanden waaruit gekozen kan worden. De aanvoerdersband in de regenboogkleuren, waar Duitsland voor pleitte, zit er niet tussen.

Op de band staat de tekst 'Unite for Inclusion' ('Verenig voor Inclusie'). De aanvoerdersband lijkt verder, qua kleuren en het bijbehorende hartje, op de OneLove-aanvoerdersband die de KNVB ontwikkelde.

Bij het WK voor mannen ontstond vorig jaar november ophef. De FIFA verbood de zeven Europese landen die dat van plan waren, waaronder Nederland, om te spelen met de OneLove-aanvoerdersband. Gebeurde dat toch, dan zou de betreffende aanvoerder een gele kaart krijgen. De zeven landen zag er daarom van af. De FIFA kreeg veel kritiek, vooral omdat het besluit werd genomen op de dag dat Engeland, Wales en Nederland (drie van de zeven landen) hun eerste groepswedstrijd moesten spelen.

Ruimte voor boodschap

Voor het WK voor vrouwen overlegde de FIFA vooraf wel met de aanvoersters, onder wie Sherida Spitse van Oranje. "De boodschap van de OneLove-band is voor ons belangrijk. Wij hebben altijd gezegd dat we met ons team willen uitdragen dat we voor verbinding en tegen elke vorm van discriminatie zijn. Dat zit alleen niet vast op de OneLove-uiting, vinden wij. Die boodschap draag je wat ons betreft uit vanuit je hart", aldus Spitse. "De afgelopen tijd zijn er veel gesprekken gevoerd met FIFA over de aanvoerdersbanden die er op het WK gedragen kunnen worden. De oplossing die nu wordt aangedragen met de zeven verschillende banden is voor ons een goede oplossing. Het geeft ons de ruimte om nog steeds de boodschap uit te dragen die wij belangrijk vinden."

De KNVB is blij met de uitkomst. "Waar we het over eens zijn, is dat we heel graag een positieve pro-inclusieboodschap willen afgeven", zei Gijs de Jong, secretaris-generaal van de voetbalbond, begin deze maand bij de Champions League-finale tussen FC Barcelona en VfL Wolfsburg in Eindhoven. "In gezamenlijk overleg, dus ook met de speelsters, gaan we kijken hoe we dat precies kunnen gaan doen."

Meer uit Voetbal

Klaassen: een kwartier of halfuur goed spelen is niet genoeg

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."

5 uur geleden
Heitinga voelt steun van directie en spelers van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."

5 uur geleden
Fanatieke fans van Ajax roepen om ontslag Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."

6 uur geleden
Barcelona ontsnapt met punt na spektakelstuk bij Club Brugge: 3-3

BRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.

7 uur geleden
Osimhen bezorgt Ajax nieuwe teleurstelling in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).

7 uur geleden
Ajax verliest van Galatasaray door drie treffers van Osimhen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.

7 uur geleden
Chelsea kan niet winnen van verrassingsploeg Qarabag

BAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.

9 uur geleden