Aanvoerder Tadic in Waalwijk tevreden over trefzeker Ajax
WAALWIJK (ANP) - Aanvoerder Dusan Tadic van Ajax gaf na de geslaagde uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-5) toe dat de royale zege op het juiste moment kwam voor zijn ploeg. "De voorgaande twee competitiewedstrijden waren bij ons wel een beetje in ons hoofd gaan zitten", doelde hij bij ESPN op de doelpuntloze remises tegen Heracles Almelo en Go Ahead Eagles.
"We hebben er in de voorbereiding goed op getraind en veel met de aanval tegen de verdediging gespeeld", vervolgde Tadic. "We moesten in aanvallend opzicht veel meer ondernemen en ook sneller spelen. Meer loopacties, met en zonder bal, en soms een station overslaan. Dat is in deze wedstrijd goed gelukt."
Tadic was vorige week zondag de gevierde man bij Servië, dat zich in Lissabon ten koste van Portugal plaatste voor het WK (2-1). Met een doelpunt en een assist was de aanvaller van Ajax de grote man bij de bezoekers. "Ja, ik ben nu een held in Servië", sprak hij met een glimlach. "Die emoties heb je nodig in het voetbal. Daarom is het ook zo jammer dat we nu weer in lege stadions voetballen. Dat maakt het moeilijk voor ons, want je speelt voor het publiek."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
26 minuten geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
38 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Pawel Bochniewicz verlaat sc Heerenveen en keert terug naar Polen. De 29-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Górnik Zabrze, de huidige nummer 2 van de hoogste Poolse competitie.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de transfer van Mats Deijl afgerond. De 28-jarige rechtsback komt over van Go Ahead Eagles en tekende in Rotterdam een contract tot medio 2028, met een optie voor nog een seizoen. Deijl is al speelgerechtigd voor het thuisduel van Feyenoord met Heracles Almelo op zondag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de druk op Feyenoord opgevoerd. De club uit de hoofdstad won van FC Volendam (2-0) en staat voor minimaal een dag tweede achter PSV in de Eredivisie. Youri Baas maakte voor rust beide doelpunten op aangeven van Rayane Bounida.
2 uur geleden