Aanvoerder Tadic in Waalwijk tevreden over trefzeker Ajax
WAALWIJK (ANP) - Aanvoerder Dusan Tadic van Ajax gaf na de geslaagde uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-5) toe dat de royale zege op het juiste moment kwam voor zijn ploeg. "De voorgaande twee competitiewedstrijden waren bij ons wel een beetje in ons hoofd gaan zitten", doelde hij bij ESPN op de doelpuntloze remises tegen Heracles Almelo en Go Ahead Eagles.
"We hebben er in de voorbereiding goed op getraind en veel met de aanval tegen de verdediging gespeeld", vervolgde Tadic. "We moesten in aanvallend opzicht veel meer ondernemen en ook sneller spelen. Meer loopacties, met en zonder bal, en soms een station overslaan. Dat is in deze wedstrijd goed gelukt."
Tadic was vorige week zondag de gevierde man bij Servië, dat zich in Lissabon ten koste van Portugal plaatste voor het WK (2-1). Met een doelpunt en een assist was de aanvaller van Ajax de grote man bij de bezoekers. "Ja, ik ben nu een held in Servië", sprak hij met een glimlach. "Die emoties heb je nodig in het voetbal. Daarom is het ook zo jammer dat we nu weer in lege stadions voetballen. Dat maakt het moeilijk voor ons, want je speelt voor het publiek."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
54 minuten geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
7 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
9 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
9 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
12 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
13 uur geleden