Aanvoerder Schagen: handballers in hele gekke achtbaan
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands mannenhandbalteam zit in een "hele gekke achtbaan" bij het EK in Boedapest. Dat zei aanvoerder Bobby Schagen kort voor aanvang van het duel met Montenegro. "Het is te bizar voor woorden hoe dat gaat hier met die positieve testen op corona. Elke ochtend weer is er die spanning over de uitslagen", zei hij op Ziggo Sport.
Inmiddels zijn twee keepers en vier veldspelers besmet en ook bondscoach Erlingur Richardsson en keeperstrainer Gerrie Eijlers zitten in isolatie. Vrijwel dagelijks slaat het virus toe in de ploeg. "Het slaat eigenlijk nergens meer op, want we kunnen niet eens meer trainen. We hebben in een klein groepje een video van de tegenstander afgespeeld. Het is uitzitten en hopen dat we het toernooi kunnen uitspelen met zoveel mogelijk gezonde spelers", aldus Schagen.
Van opgeven wil hij niet weten. "We trekken ons niet terug, want dan krijgen we misschien een schorsing en daar zitten we niet op te wachten. We willen gewoon winnen en die jongens die erbij zijn gekomen willen graag spelen. We hebben gelukkig nu ook weer twee keepers."
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
6 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
8 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
8 uur geleden