Aanvoerder Schagen: handballers in hele gekke achtbaan
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands mannenhandbalteam zit in een "hele gekke achtbaan" bij het EK in Boedapest. Dat zei aanvoerder Bobby Schagen kort voor aanvang van het duel met Montenegro. "Het is te bizar voor woorden hoe dat gaat hier met die positieve testen op corona. Elke ochtend weer is er die spanning over de uitslagen", zei hij op Ziggo Sport.
Inmiddels zijn twee keepers en vier veldspelers besmet en ook bondscoach Erlingur Richardsson en keeperstrainer Gerrie Eijlers zitten in isolatie. Vrijwel dagelijks slaat het virus toe in de ploeg. "Het slaat eigenlijk nergens meer op, want we kunnen niet eens meer trainen. We hebben in een klein groepje een video van de tegenstander afgespeeld. Het is uitzitten en hopen dat we het toernooi kunnen uitspelen met zoveel mogelijk gezonde spelers", aldus Schagen.
Van opgeven wil hij niet weten. "We trekken ons niet terug, want dan krijgen we misschien een schorsing en daar zitten we niet op te wachten. We willen gewoon winnen en die jongens die erbij zijn gekomen willen graag spelen. We hebben gelukkig nu ook weer twee keepers."
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
10 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden