
Aanvoerder Lam krijgt nieuwe kans van PEC-trainer Stegeman
ZWOLLE (ANP) - Thomas Lam heeft vrijdag in de uitwedstrijd van PEC Zwolle tegen Fortuna Sittard een basisplaats. De Finse verdediger draagt ook de aanvoerdersband. Dat zei trainer John Stegeman donderdag tegen FOX Sports.
Lam speelde afgelopen zaterdag naar eigen zeggen de slechtste wedstrijd uit zijn loopbaan. Tegen FC Twente maakte hij twee grote verdedigende fouten op rij. Queensy Menig en Danilo profiteerden en brachten de Enschedeërs op een voorsprong van 2-0. Stegeman haalde de 26-jarige Lam nog voor rust, in de 37e minuut, naar de kant. Toen stond het al 3-0, door een fraaie treffer van Wout Brama. Aan die treffer had Lam geen schuld.
Stegeman werd na afloop door sommigen flink bekritiseerd door Lam nog in de eerste helft te wisselen en daarmee niet te wachten tot de rust. De trainer begreep dat niet en zei dat dat erbij hoort in het profvoetbal. Twente won uiteindelijk met 5-1.
Over vrijdag is Stegeman duidelijk: "Thomas gaat gewoon spelen. Thomas heeft gewoon de aanvoerdersband. Omdat ik vind dat Thomas Lam een uitstekende speler is, misschien wel een van onze betere spelers. Ik kan er niet zoveel meer aan veranderen. Het is gebeurd, klaar. We gaan weer door."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is naar de zesde plaats van de FIFA-wereldranglijst gestegen. Oranje wisselde van positie met Brazilië, de vijfvoudig wereldkampioen die nu zevende staat.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - Martin Ødegaard kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. "We weten niet precies wanneer zijn knieblessure is hersteld", zei trainer Mikel Arteta over een van zijn sterspelers op een persconferentie. "Maar het is erg jammer dat we hem even moeten missen."
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - De politiecommissaris van West Midlands roept Aston Villa en de burgemeester van Birmingham op om op 6 november toch supporters van Maccabi Tel Aviv toe te laten voor een duel in de Europa League. "Laten we eens goed kijken of het besluit dat is genomen wel redelijk en gerechtvaardigd is om een doel te bereiken", zei hij.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Cole Palmer kan de komende zes weken niet voor Chelsea uitkomen. De middenvelder kampt met een liesblessure en mist woensdag ook het thuisduel van zijn club met Ajax in de Champions League.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Ryan Gravenberch kan zondag voor Liverpool uitkomen in het thuisduel met Manchester United in de Premier League. De middenvelder werd zondag uit voorzorg gewisseld in het thuisduel van het Nederlands elftal met Finland. "Maar hij is helemaal fit", zei trainer Arne Slot op een persconferentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga is blij dat Fred Grim is toegevoegd aan de technische staf van Ajax. "Ik heb in de voorbereiding al aangegeven dat ik er graag een assistent bij had", zei hij op een persmoment. "Ik ben zelf met zijn naam gekomen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ko Itakura maakt zaterdag mogelijk zijn rentree bij Ajax in het thuisduel met AZ. "Hij heeft donderdag voor het eerst weer getraind", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Nu is het even afwachten hoe hij daarop reageert."
2 uur geleden