Aanvoerder Lam krijgt nieuwe kans van PEC-trainer Stegeman
ZWOLLE (ANP) - Thomas Lam heeft vrijdag in de uitwedstrijd van PEC Zwolle tegen Fortuna Sittard een basisplaats. De Finse verdediger draagt ook de aanvoerdersband. Dat zei trainer John Stegeman donderdag tegen FOX Sports.
Lam speelde afgelopen zaterdag naar eigen zeggen de slechtste wedstrijd uit zijn loopbaan. Tegen FC Twente maakte hij twee grote verdedigende fouten op rij. Queensy Menig en Danilo profiteerden en brachten de Enschedeërs op een voorsprong van 2-0. Stegeman haalde de 26-jarige Lam nog voor rust, in de 37e minuut, naar de kant. Toen stond het al 3-0, door een fraaie treffer van Wout Brama. Aan die treffer had Lam geen schuld.
Stegeman werd na afloop door sommigen flink bekritiseerd door Lam nog in de eerste helft te wisselen en daarmee niet te wachten tot de rust. De trainer begreep dat niet en zei dat dat erbij hoort in het profvoetbal. Twente won uiteindelijk met 5-1.
Over vrijdag is Stegeman duidelijk: "Thomas gaat gewoon spelen. Thomas heeft gewoon de aanvoerdersband. Omdat ik vind dat Thomas Lam een uitstekende speler is, misschien wel een van onze betere spelers. Ik kan er niet zoveel meer aan veranderen. Het is gebeurd, klaar. We gaan weer door."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
37 minuten geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
17 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
17 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
18 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
18 uur geleden