Aanvoerder Lam krijgt nieuwe kans van PEC-trainer Stegeman
ZWOLLE (ANP) - Thomas Lam heeft vrijdag in de uitwedstrijd van PEC Zwolle tegen Fortuna Sittard een basisplaats. De Finse verdediger draagt ook de aanvoerdersband. Dat zei trainer John Stegeman donderdag tegen FOX Sports.
Lam speelde afgelopen zaterdag naar eigen zeggen de slechtste wedstrijd uit zijn loopbaan. Tegen FC Twente maakte hij twee grote verdedigende fouten op rij. Queensy Menig en Danilo profiteerden en brachten de Enschedeërs op een voorsprong van 2-0. Stegeman haalde de 26-jarige Lam nog voor rust, in de 37e minuut, naar de kant. Toen stond het al 3-0, door een fraaie treffer van Wout Brama. Aan die treffer had Lam geen schuld.
Stegeman werd na afloop door sommigen flink bekritiseerd door Lam nog in de eerste helft te wisselen en daarmee niet te wachten tot de rust. De trainer begreep dat niet en zei dat dat erbij hoort in het profvoetbal. Twente won uiteindelijk met 5-1.
Over vrijdag is Stegeman duidelijk: "Thomas gaat gewoon spelen. Thomas heeft gewoon de aanvoerdersband. Omdat ik vind dat Thomas Lam een uitstekende speler is, misschien wel een van onze betere spelers. Ik kan er niet zoveel meer aan veranderen. Het is gebeurd, klaar. We gaan weer door."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
1 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
12 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
14 uur geleden