Aanvoerder Lam krijgt nieuwe kans van PEC-trainer Stegeman
ZWOLLE (ANP) - Thomas Lam heeft vrijdag in de uitwedstrijd van PEC Zwolle tegen Fortuna Sittard een basisplaats. De Finse verdediger draagt ook de aanvoerdersband. Dat zei trainer John Stegeman donderdag tegen FOX Sports.
Lam speelde afgelopen zaterdag naar eigen zeggen de slechtste wedstrijd uit zijn loopbaan. Tegen FC Twente maakte hij twee grote verdedigende fouten op rij. Queensy Menig en Danilo profiteerden en brachten de Enschedeërs op een voorsprong van 2-0. Stegeman haalde de 26-jarige Lam nog voor rust, in de 37e minuut, naar de kant. Toen stond het al 3-0, door een fraaie treffer van Wout Brama. Aan die treffer had Lam geen schuld.
Stegeman werd na afloop door sommigen flink bekritiseerd door Lam nog in de eerste helft te wisselen en daarmee niet te wachten tot de rust. De trainer begreep dat niet en zei dat dat erbij hoort in het profvoetbal. Twente won uiteindelijk met 5-1.
Over vrijdag is Stegeman duidelijk: "Thomas gaat gewoon spelen. Thomas heeft gewoon de aanvoerdersband. Omdat ik vind dat Thomas Lam een uitstekende speler is, misschien wel een van onze betere spelers. Ik kan er niet zoveel meer aan veranderen. Het is gebeurd, klaar. We gaan weer door."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
2 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden