Aanvoerder Koopmeiners van AZ: helemaal mijn schuld
ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners zocht niet naar excuses na het knappe gelijkspel van AZ tegen Napoli in de Europa League (1-1). "Het is mijn schuld dat we hier niet hebben gewonnen", concludeerde de aanvoerder.
Koopmeiners miste na een uur bij een gelijke stand (1-1) een strafschop. Hij koos overtuigend zijn favoriete hoek, maar kennelijk was doelman David Ospina ook van zijn voorkeur op de hoogte. De Colombiaanse doelman dook de bal uit de benedenhoek.
Koopmeiners kreeg na afloop zelfs geen lach meer op zijn gezicht, toen hij hoorde dat Real Sociedad twee punten had verspeeld tegen Rijeka (2-2). Daardoor overwintert AZ volgende week in de Europa League als Rijeka in Kroatië wordt verslagen. Dat zou een knappe prestatie zijn in een sterke poule met Napoli en Real Sociedad.
"We hebben ook een goede wedstrijd gespeeld", zei Koopmeiners die eerder dit seizoen al strafschoppen miste tegen Sparta en RKC. "We komen snel op achterstand maar werden sterker en sterker. We hadden deze wedstrijd echt kunnen winnen, het ligt aan mij dat dit niet is gebeurd."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
9 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
11 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
23 uur geleden