Aanvoerder Koopmeiners van AZ: helemaal mijn schuld
ALKMAAR (ANP) - Teun Koopmeiners zocht niet naar excuses na het knappe gelijkspel van AZ tegen Napoli in de Europa League (1-1). "Het is mijn schuld dat we hier niet hebben gewonnen", concludeerde de aanvoerder.
Koopmeiners miste na een uur bij een gelijke stand (1-1) een strafschop. Hij koos overtuigend zijn favoriete hoek, maar kennelijk was doelman David Ospina ook van zijn voorkeur op de hoogte. De Colombiaanse doelman dook de bal uit de benedenhoek.
Koopmeiners kreeg na afloop zelfs geen lach meer op zijn gezicht, toen hij hoorde dat Real Sociedad twee punten had verspeeld tegen Rijeka (2-2). Daardoor overwintert AZ volgende week in de Europa League als Rijeka in Kroatië wordt verslagen. Dat zou een knappe prestatie zijn in een sterke poule met Napoli en Real Sociedad.
"We hebben ook een goede wedstrijd gespeeld", zei Koopmeiners die eerder dit seizoen al strafschoppen miste tegen Sparta en RKC. "We komen snel op achterstand maar werden sterker en sterker. We hadden deze wedstrijd echt kunnen winnen, het ligt aan mij dat dit niet is gebeurd."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
15 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
18 uur geleden