
Aanvoerder Blind ziet mooie dingen ontstaan bij Oranje
ROTTERDAM (ANP) - Daley Blind heeft een goed gevoel overgehouden aan de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Canada (4-0). "We hebben de hele week hard getraind", zei hij vlak na het duel in een flashinterview. "Ik kreeg wel het gevoel dat er iets moois aan het ontstaan is. Ik denk dat jullie dat ook wel hebben gezien."
Nederlands scoorde na rust viermaal in De Kuip. Jeremie Frimpong bereidde de openingstreffer van Memphis Depay voor en tekende zelf voor 2-0. Daarna troffen invallers Wout Weghorst en Virgil van Dijk doel. Daley Blind droeg de aanvoerdersband bij Oranje.
Virgil van Dijk, Nathan Aké en Frenkie de Jong, de eerste, tweede en derde aanvoerder van Oranje, verschenen niet aan de aftrap. Blind speelde zijn 107e interland tegen Canada. De verdediger passeert daarmee op de lijst van recordinternationals Giovanni van Bronckhorst. De nieuwe coach van Besiktas kwam 106 keer in actie voor Oranje.
Blind staat op de vijfde plek in het klassement van internationals met de meeste duels voor Oranje. Wesley Sneijder is met 134 duels recordinternational van Nederland, gevolgd door Edwin van der Sar (130), Frank de Boer (112) en Rafael van der Vaart (109).
Oranje ontvangt maandag IJsland voor een laatste oefeninterland op weg naar het EK in Duitsland.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met Roony Bardghji. De 19-jarige Zweedse jeugdinternational komt over van de Deense landskampioen FC Kopenhagen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV vertrekt maandag zonder aanvallers Johan Bakayoko en Luuk de Jong naar Marienfeld in Duitsland, voor een zesdaags trainingskamp. Dat laat een woordvoerder van de club desgevraagd weten.
8 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het winnen van het WK voor clubteams betekent voor Enzo Maresca net zoveel als het winnen van de Champions League. Dat zei de Italiaanse trainer van Chelsea na de zege van 3-0 op Paris Saint-Germain in de finale in East Rutherford.
11 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker houdt vooral een vervelend gevoel over aan de eerdere 4-0-nederlaag tegen Engeland op het EK. Daardoor was een plek in de kwartfinales al voor het laatste groepsduel met Frankrijk heel lastig geworden. Zijn ploeg verloor die laatste wedstrijd onder zijn leiding opnieuw met ruime cijfers (2-5).
15 uur geledenBASEL (ANP) - Daniëlle van de Donk houdt een dubbel gevoel over aan haar laatste wedstrijd met Oranje op een eindtoernooi. Ze is "supertrots" op de eerste helft van het laatste groepsduel met Frankrijk, maar baalt van het verval na rust en de uiteindelijke 5-2-nederlaag. "We hadden met de fitheid van de eerste helft door moeten gaan, maar dat gebeurde helaas niet."
18 uur geledenBASEL (ANP) - Andries Jonker erkent na zijn laatste wedstrijd als bondscoach dat de voetbalsters van Oranje geen wereldtop meer zijn. "We verliezen 4-0 van Duitsland en Engeland en met 5-2 van Frankrijk. Dan horen we er niet bij. Punt", zei Jonker tijdens zijn persconferentie na de uitschakeling op het EK in Zwitserland.
18 uur geledenBASEL (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben een helft hoop gehad op een stunt in het laatste groepsduel met Frankrijk, maar een plek in de kwartfinales bleek onhaalbaar. Met agressief spel kwam Oranje in de eerste helft 2-1 voor tegen de sterke Fransen, maar na rust bleken de krachten op: 2-5.
20 uur geleden