Aanvalster Plak miste 'geloof en energie' bij volleybalsters
PARIJS (ANP) - Celeste Plak droop na de nederlaag van de Nederlandse volleybalsters tegen de Dominicaanse Republiek meteen af. Weg was de hoofdaanvalster, die in de wedstrijd goed op dreef was, maar een nederlaag en daarmee uitschakeling op de Olympische Spelen niet kon voorkomen.
"Ik ben zwaar teleurgesteld. We hebben dit compleet zelf verknald", zei Plak later, toen ze na een moment van bezinning nog even opdook. "In de eerste twee wedstrijden, tegen Italië en Turkije, speelden we nog met geloof en overtuiging, gingen door muren heen. Precies die dingen waren nu niet aanwezig."
Oranje eindigde door de nederlaag tegen de Caribische vrouwen als vierde en laatste in de poule. Plak werd tijdens het duel in de vierde set tegen haar zin in gewisseld. Ze beende op en neer aan de zijlijn. "Ik wilde graag het veld in, want het liep niet goed genoeg en er moest iets gebeuren. Er moest meer energie in."
Terug in het veld sloeg ze meteen 2 punten binnen, maar het mocht niet baten voor Oranje. Een overwinning van 3-0 of 3-1 was nodig om als een van de twee beste nummers 3 in de groepsfase door te gaan naar de kwartfinales, maar het werd een nederlaag van 3-1. "We hebben na de winst van de eerste set niet kunnen doorzetten. Ineens stopte het; zij begonnen beter te spelen en hun spel aan te passen en wij hielden onze kop er niet bij."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
4 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
4 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
12 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden