Aanvalster Plak miste 'geloof en energie' bij volleybalsters
PARIJS (ANP) - Celeste Plak droop na de nederlaag van de Nederlandse volleybalsters tegen de Dominicaanse Republiek meteen af. Weg was de hoofdaanvalster, die in de wedstrijd goed op dreef was, maar een nederlaag en daarmee uitschakeling op de Olympische Spelen niet kon voorkomen.
"Ik ben zwaar teleurgesteld. We hebben dit compleet zelf verknald", zei Plak later, toen ze na een moment van bezinning nog even opdook. "In de eerste twee wedstrijden, tegen Italië en Turkije, speelden we nog met geloof en overtuiging, gingen door muren heen. Precies die dingen waren nu niet aanwezig."
Oranje eindigde door de nederlaag tegen de Caribische vrouwen als vierde en laatste in de poule. Plak werd tijdens het duel in de vierde set tegen haar zin in gewisseld. Ze beende op en neer aan de zijlijn. "Ik wilde graag het veld in, want het liep niet goed genoeg en er moest iets gebeuren. Er moest meer energie in."
Terug in het veld sloeg ze meteen 2 punten binnen, maar het mocht niet baten voor Oranje. Een overwinning van 3-0 of 3-1 was nodig om als een van de twee beste nummers 3 in de groepsfase door te gaan naar de kwartfinales, maar het werd een nederlaag van 3-1. "We hebben na de winst van de eerste set niet kunnen doorzetten. Ineens stopte het; zij begonnen beter te spelen en hun spel aan te passen en wij hielden onze kop er niet bij."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
9 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
11 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
14 uur geleden