Aanvalster Plak miste 'geloof en energie' bij volleybalsters
PARIJS (ANP) - Celeste Plak droop na de nederlaag van de Nederlandse volleybalsters tegen de Dominicaanse Republiek meteen af. Weg was de hoofdaanvalster, die in de wedstrijd goed op dreef was, maar een nederlaag en daarmee uitschakeling op de Olympische Spelen niet kon voorkomen.
"Ik ben zwaar teleurgesteld. We hebben dit compleet zelf verknald", zei Plak later, toen ze na een moment van bezinning nog even opdook. "In de eerste twee wedstrijden, tegen Italië en Turkije, speelden we nog met geloof en overtuiging, gingen door muren heen. Precies die dingen waren nu niet aanwezig."
Oranje eindigde door de nederlaag tegen de Caribische vrouwen als vierde en laatste in de poule. Plak werd tijdens het duel in de vierde set tegen haar zin in gewisseld. Ze beende op en neer aan de zijlijn. "Ik wilde graag het veld in, want het liep niet goed genoeg en er moest iets gebeuren. Er moest meer energie in."
Terug in het veld sloeg ze meteen 2 punten binnen, maar het mocht niet baten voor Oranje. Een overwinning van 3-0 of 3-1 was nodig om als een van de twee beste nummers 3 in de groepsfase door te gaan naar de kwartfinales, maar het werd een nederlaag van 3-1. "We hebben na de winst van de eerste set niet kunnen doorzetten. Ineens stopte het; zij begonnen beter te spelen en hun spel aan te passen en wij hielden onze kop er niet bij."
Meer uit Sport
BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
37 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
19 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
21 uur geleden