Aanvalster Plak miste 'geloof en energie' bij volleybalsters
PARIJS (ANP) - Celeste Plak droop na de nederlaag van de Nederlandse volleybalsters tegen de Dominicaanse Republiek meteen af. Weg was de hoofdaanvalster, die in de wedstrijd goed op dreef was, maar een nederlaag en daarmee uitschakeling op de Olympische Spelen niet kon voorkomen.
"Ik ben zwaar teleurgesteld. We hebben dit compleet zelf verknald", zei Plak later, toen ze na een moment van bezinning nog even opdook. "In de eerste twee wedstrijden, tegen Italië en Turkije, speelden we nog met geloof en overtuiging, gingen door muren heen. Precies die dingen waren nu niet aanwezig."
Oranje eindigde door de nederlaag tegen de Caribische vrouwen als vierde en laatste in de poule. Plak werd tijdens het duel in de vierde set tegen haar zin in gewisseld. Ze beende op en neer aan de zijlijn. "Ik wilde graag het veld in, want het liep niet goed genoeg en er moest iets gebeuren. Er moest meer energie in."
Terug in het veld sloeg ze meteen 2 punten binnen, maar het mocht niet baten voor Oranje. Een overwinning van 3-0 of 3-1 was nodig om als een van de twee beste nummers 3 in de groepsfase door te gaan naar de kwartfinales, maar het werd een nederlaag van 3-1. "We hebben na de winst van de eerste set niet kunnen doorzetten. Ineens stopte het; zij begonnen beter te spelen en hun spel aan te passen en wij hielden onze kop er niet bij."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
11 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden