Aanvaller Min laat RKC met zege op NEC carnaval vieren
WAALWIJK (ANP) - David Min heeft RKC Waalwijk aan een thuiszege op NEC geholpen. De 24-jarige vervanger van de geblesseerde spits Michiel Kramer stuurde de thuisploeg met twee doelpunten het carnavalsweekend in (2-0).
RKC vierde de eerste competitiezege in negen duels. NEC, halve finalist in de KNVB-beker, leed de tweede nederlaag in de laatste veertien competitiewedstrijden. De club verloor op 3 december voor het laatst van Ajax (1-2).
RKC nam met de zege meer afstand van de onderste plaatsen. De club heeft voorlopig 6 punten meer dan FC Volendam en Vitesse, de nummers 17 en 18 van de ranglijst. NEC blijft op de zevende plaats staan.
Min schoot in de 7e minuut voor de eerste keer raak na een goede vrije trap van Aaron Meijers. Vervolgens kreeg Dario van den Buijs een uitgelezen kans om de thuisploeg naar 2-0 te schieten. Maar doelman Jasper Cillessen leek voor het eerst in de Eredivisie een strafschop te stoppen. De keeper van NEC juichte echter te vroeg. De strafschop moest opnieuw worden genomen omdat spelers van NEC te vroeg inliepen. Doelpuntenmaker Min eiste de penalty op en liet Cillessen wel kansloos (2-0).
RKC, spelend in een speciaal carnavalsshirt, miste met de geblesseerde Ralf Seuntjens nog een belangrijke speler. NEC probeerde het na rust nog wel. Maar Tjaronn Chery en Koki Ogawa slaagden er in kansrijke positie niet meer in om het duel nog spannend te maken.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
15 uur geleden