Aanvaller Min laat RKC met zege op NEC carnaval vieren
WAALWIJK (ANP) - David Min heeft RKC Waalwijk aan een thuiszege op NEC geholpen. De 24-jarige vervanger van de geblesseerde spits Michiel Kramer stuurde de thuisploeg met twee doelpunten het carnavalsweekend in (2-0).
RKC vierde de eerste competitiezege in negen duels. NEC, halve finalist in de KNVB-beker, leed de tweede nederlaag in de laatste veertien competitiewedstrijden. De club verloor op 3 december voor het laatst van Ajax (1-2).
RKC nam met de zege meer afstand van de onderste plaatsen. De club heeft voorlopig 6 punten meer dan FC Volendam en Vitesse, de nummers 17 en 18 van de ranglijst. NEC blijft op de zevende plaats staan.
Min schoot in de 7e minuut voor de eerste keer raak na een goede vrije trap van Aaron Meijers. Vervolgens kreeg Dario van den Buijs een uitgelezen kans om de thuisploeg naar 2-0 te schieten. Maar doelman Jasper Cillessen leek voor het eerst in de Eredivisie een strafschop te stoppen. De keeper van NEC juichte echter te vroeg. De strafschop moest opnieuw worden genomen omdat spelers van NEC te vroeg inliepen. Doelpuntenmaker Min eiste de penalty op en liet Cillessen wel kansloos (2-0).
RKC, spelend in een speciaal carnavalsshirt, miste met de geblesseerde Ralf Seuntjens nog een belangrijke speler. NEC probeerde het na rust nog wel. Maar Tjaronn Chery en Koki Ogawa slaagden er in kansrijke positie niet meer in om het duel nog spannend te maken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
50 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
22 uur geleden