Aanvaller Elia mag wedstrijden gaan spelen voor ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Voetballer Eljero Elia kan wedstrijden gaan spelen voor ADO Den Haag. Het is de club uit de Keuken Kampioen Divisie gelukt om de dertigvoudig international van Oranje een contract tot het einde van het seizoen te geven en hem daarmee officieel toe te voegen aan de selectie. Elia (34) traint al geruime tijd mee bij de club waar hij zijn profcarrière in 2004 begon.
ADO laat weten dat Elia vrijdag al zou kunnen meedoen in de uitwedstrijd tegen Telstar. Dan moet voetbalbond KNVB eerst wel nog de benodigde papieren goedkeuren. Die zijn volgens een woordvoerder van de club in ieder geval op tijd bij de bond ingediend. Donderdagavond wordt duidelijkheid over het meespelen van Elia verwacht.
De aanvaller zegt te hopen iets toe te kunnen voegen aan ADO. "In eerste instantie natuurlijk met mijn spel, maar ook door het team te helpen met mijn ervaring. Vanaf het moment dat ik ben aangesloten op het trainingsveld, voelt het vertrouwd om weer terug te zijn bij de club."
Loopbaan
Elia speelde afgelopen seizoen bij FC Utrecht, maar zijn contract werd daar in de zomer ontbonden. Het lukte ADO vanwege de slechte financiële situatie in eerste instantie niet om Elia aan zich te binden. Nu is dat toch gelukt. Begin deze maand werd bekend dat de Haagse club wordt overgenomen door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Globalon Football Holdings (GFH). Zodra het overnametraject helemaal is afgerond, gaat ADO opnieuw in gesprek met Elia om over de toekomst te praten.
Elia brak tussen 2004 en 2007 door in het geel-groen van ADO. De linksbuiten speelde daarna voor FC Twente, Hamburger SV, Juventus, Werder Bremen, Southampton, Feyenoord en Basaksehir. Met Feyenoord werd Elia in 2017 kampioen van de Eredivisie. Afgelopen seizoen speelde de Hagenaar twintig competitiewedstrijden voor FC Utrecht. Elia, wiens laatste interland dateert van ruim drie jaar geleden, deed als invaller mee aan de verloren WK-finale in 2010 tegen Spanje (0-1).
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
14 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
16 uur geleden