Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Elia mag wedstrijden gaan spelen voor ADO Den Haag

Aanvaller Elia mag wedstrijden gaan spelen voor ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Voetballer Eljero Elia kan wedstrijden gaan spelen voor ADO Den Haag. Het is de club uit de Keuken Kampioen Divisie gelukt om de dertigvoudig international van Oranje een contract tot het einde van het seizoen te geven en hem daarmee officieel toe te voegen aan de selectie. Elia (34) traint al geruime tijd mee bij de club waar hij zijn profcarrière in 2004 begon.

ADO laat weten dat Elia vrijdag al zou kunnen meedoen in de uitwedstrijd tegen Telstar. Dan moet voetbalbond KNVB eerst wel nog de benodigde papieren goedkeuren. Die zijn volgens een woordvoerder van de club in ieder geval op tijd bij de bond ingediend. Donderdagavond wordt duidelijkheid over het meespelen van Elia verwacht.

De aanvaller zegt te hopen iets toe te kunnen voegen aan ADO. "In eerste instantie natuurlijk met mijn spel, maar ook door het team te helpen met mijn ervaring. Vanaf het moment dat ik ben aangesloten op het trainingsveld, voelt het vertrouwd om weer terug te zijn bij de club."

Loopbaan

Elia speelde afgelopen seizoen bij FC Utrecht, maar zijn contract werd daar in de zomer ontbonden. Het lukte ADO vanwege de slechte financiële situatie in eerste instantie niet om Elia aan zich te binden. Nu is dat toch gelukt. Begin deze maand werd bekend dat de Haagse club wordt overgenomen door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Globalon Football Holdings (GFH). Zodra het overnametraject helemaal is afgerond, gaat ADO opnieuw in gesprek met Elia om over de toekomst te praten.

Elia brak tussen 2004 en 2007 door in het geel-groen van ADO. De linksbuiten speelde daarna voor FC Twente, Hamburger SV, Juventus, Werder Bremen, Southampton, Feyenoord en Basaksehir. Met Feyenoord werd Elia in 2017 kampioen van de Eredivisie. Afgelopen seizoen speelde de Hagenaar twintig competitiewedstrijden voor FC Utrecht. Elia, wiens laatste interland dateert van ruim drie jaar geleden, deed als invaller mee aan de verloren WK-finale in 2010 tegen Spanje (0-1).

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

1 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

3 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

3 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

3 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

3 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

3 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

3 uur geleden