Aanvaller Elia mag wedstrijden gaan spelen voor ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Voetballer Eljero Elia kan wedstrijden gaan spelen voor ADO Den Haag. Het is de club uit de Keuken Kampioen Divisie gelukt om de dertigvoudig international van Oranje een contract tot het einde van het seizoen te geven en hem daarmee officieel toe te voegen aan de selectie. Elia (34) traint al geruime tijd mee bij de club waar hij zijn profcarrière in 2004 begon.
ADO laat weten dat Elia vrijdag al zou kunnen meedoen in de uitwedstrijd tegen Telstar. Dan moet voetbalbond KNVB eerst wel nog de benodigde papieren goedkeuren. Die zijn volgens een woordvoerder van de club in ieder geval op tijd bij de bond ingediend. Donderdagavond wordt duidelijkheid over het meespelen van Elia verwacht.
De aanvaller zegt te hopen iets toe te kunnen voegen aan ADO. "In eerste instantie natuurlijk met mijn spel, maar ook door het team te helpen met mijn ervaring. Vanaf het moment dat ik ben aangesloten op het trainingsveld, voelt het vertrouwd om weer terug te zijn bij de club."
Loopbaan
Elia speelde afgelopen seizoen bij FC Utrecht, maar zijn contract werd daar in de zomer ontbonden. Het lukte ADO vanwege de slechte financiële situatie in eerste instantie niet om Elia aan zich te binden. Nu is dat toch gelukt. Begin deze maand werd bekend dat de Haagse club wordt overgenomen door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Globalon Football Holdings (GFH). Zodra het overnametraject helemaal is afgerond, gaat ADO opnieuw in gesprek met Elia om over de toekomst te praten.
Elia brak tussen 2004 en 2007 door in het geel-groen van ADO. De linksbuiten speelde daarna voor FC Twente, Hamburger SV, Juventus, Werder Bremen, Southampton, Feyenoord en Basaksehir. Met Feyenoord werd Elia in 2017 kampioen van de Eredivisie. Afgelopen seizoen speelde de Hagenaar twintig competitiewedstrijden voor FC Utrecht. Elia, wiens laatste interland dateert van ruim drie jaar geleden, deed als invaller mee aan de verloren WK-finale in 2010 tegen Spanje (0-1).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geleden