Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Depay tekent bij Braziliaanse club Corinthians

Aanvaller Depay tekent bij Braziliaanse club Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft zijn handtekening gezet onder een contract bij Corinthians. Dat meldt de Braziliaanse club op de website. De 30-jarige aanvaller zat zonder club, maar ligt nu tot 31 december 2026 vast bij Corinthians.

Depay was hard op weg topscorer aller tijden te worden van Oranje, maar speelde een matig EK. Bondscoach Ronald Koeman nam de clubloze speler niet op in zijn selectie voor de duels uit de Nations League met Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (dinsdagavond). Zaterdag zat Depay bij het duel met Bosnië als toeschouwer op de tribune in Eindhoven, waar hij zijn loopbaan begon bij PSV. Atlético Madrid was zijn laatste club. Daar vertrok hij afgelopen zomer transfervrij.

Koeman liet maandag doorschemeren dat Depay, in tegenstelling tot Steven Bergwijn die naar Saudi-Arabië is vertrokken, in beeld blijft wanneer hij zijn carrière in Brazilië voortzet. "Het ligt aan het feit of hij gaat spelen, fit is en zijn niveau haalt. Het niveau van de competitie is anders. We zien wel hoe dat loopt, ik weet het nu ook niet", zei de bondscoach, die met name in zijn eerste periode als bondscoach (2018-2020) Depay vaak zag uitblinken.

Loopbaan

De in Moordrecht geboren Depay debuteerde in het seizoen 2011/2012 bij PSV, waar hij vanaf 2006 in de jeugdopleiding had gezeten na een eerder verblijf bij Sparta. Eind 2013 volgde al zijn debuut bij Oranje onder Louis van Gaal. Met het Nederlands elftal werd hij derde op het WK van 2014, na winst op gastland Brazilië. Depay was geen basisspeler, maar imponeerde onder meer met een invalbeurt tegen Australië waarin hij met een doelpunt en een assist medebepalend was voor het resultaat: 3-2. Ook tegen Chili (2-0) scoorde hij.

Depay vertrok een jaar later naar Manchester United, gevolgd door transfers naar Olympique Lyon, FC Barcelona en Atlético Madrid. Bij die laatste club kwam hij, vaak gehinderd door blessures, vanaf januari 2023 in 31 competitieduels in actie. Daarin scoorde Depay negen keer.

Doelpunten

In Oranje staat hij op 46 doelpunten in 98 interlands. Robin van Persie is de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal met 50 treffers.

Bij Corinthians treft Depay met de Braziliaanse verdediger André Ramalho nog een speler met een verleden bij PSV.

Meer uit Voetbal

RC Lens verliest bij Lorient en laat kans op koppositie liggen

LORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.

1 uur geleden
Fortuna Sittard boekt tiende seizoenszege bij FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.

1 uur geleden
De Graafschap klimt na overwinning op Dordrecht naar derde plaats

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.

1 uur geleden
Molina leidt Atlético Madrid met fraaie treffer langs Getafe

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.

1 uur geleden
PSV mist middenvelder Veerman in thuisduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.

2 uur geleden
Bayern München blijft op 1-1 steken bij Bayer Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de Bundesliga voor de vierde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij Bayer Leverkusen bleef de club van coach Vincent Kompany steken op 1-1.

2 uur geleden
Hoofdrol Dumfries bij puntenverlies Inter tegen Atalanta

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.

3 uur geleden