Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Depay tekent bij Braziliaanse club Corinthians

Aanvaller Depay tekent bij Braziliaanse club Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft zijn handtekening gezet onder een contract bij Corinthians. Dat meldt de Braziliaanse club op de website. De 30-jarige aanvaller zat zonder club, maar ligt nu tot 31 december 2026 vast bij Corinthians.

Depay was hard op weg topscorer aller tijden te worden van Oranje, maar speelde een matig EK. Bondscoach Ronald Koeman nam de clubloze speler niet op in zijn selectie voor de duels uit de Nations League met Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (dinsdagavond). Zaterdag zat Depay bij het duel met Bosnië als toeschouwer op de tribune in Eindhoven, waar hij zijn loopbaan begon bij PSV. Atlético Madrid was zijn laatste club. Daar vertrok hij afgelopen zomer transfervrij.

Koeman liet maandag doorschemeren dat Depay, in tegenstelling tot Steven Bergwijn die naar Saudi-Arabië is vertrokken, in beeld blijft wanneer hij zijn carrière in Brazilië voortzet. "Het ligt aan het feit of hij gaat spelen, fit is en zijn niveau haalt. Het niveau van de competitie is anders. We zien wel hoe dat loopt, ik weet het nu ook niet", zei de bondscoach, die met name in zijn eerste periode als bondscoach (2018-2020) Depay vaak zag uitblinken.

Loopbaan

De in Moordrecht geboren Depay debuteerde in het seizoen 2011/2012 bij PSV, waar hij vanaf 2006 in de jeugdopleiding had gezeten na een eerder verblijf bij Sparta. Eind 2013 volgde al zijn debuut bij Oranje onder Louis van Gaal. Met het Nederlands elftal werd hij derde op het WK van 2014, na winst op gastland Brazilië. Depay was geen basisspeler, maar imponeerde onder meer met een invalbeurt tegen Australië waarin hij met een doelpunt en een assist medebepalend was voor het resultaat: 3-2. Ook tegen Chili (2-0) scoorde hij.

Depay vertrok een jaar later naar Manchester United, gevolgd door transfers naar Olympique Lyon, FC Barcelona en Atlético Madrid. Bij die laatste club kwam hij, vaak gehinderd door blessures, vanaf januari 2023 in 31 competitieduels in actie. Daarin scoorde Depay negen keer.

Doelpunten

In Oranje staat hij op 46 doelpunten in 98 interlands. Robin van Persie is de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal met 50 treffers.

Bij Corinthians treft Depay met de Braziliaanse verdediger André Ramalho nog een speler met een verleden bij PSV.

Meer uit Voetbal

Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

1 uur geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

1 uur geleden
Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

2 uur geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

3 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

18 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

18 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

18 uur geleden