Aanvaller Bergwijn vraagteken bij Tottenham Hotspur
LONDEN (ANP) - Het is twijfelachtig of Steven Bergwijn zondag met Tottenham Hotspur kan meedoen in de topwedstrijd in de Premier League tegen Chelsea. Vermoedelijk is de Nederlandse international nog niet voldoende hersteld van een enkelblessure, die hij donderdag in het Europese duel met Stade Rennes (2-2) opliep. Bergwijn verliet al na een half uur het veld in Frankrijk.
Lucas Moura viel in de wedstrijd in de groepsfase van de Conference League ook geblesseerd uit en hij heeft waarschijnlijk eveneens wat langer rust nodig. Daarnaast zijn aanvaller Son Heung-min en de verdedigers Eric Dier en Ryan Sessegnon zeker niet inzetbaar. Japhet Tanganga ontbreekt wegens een schorsing.
Volgens trainer Nuno Espirito Santo is er sprake van een medische crisis bij de Spurs. "Het is pijnlijk om te zien dat er zoveel spelers niet beschikbaar zijn. Zeer vervelend. De medische staf doet er alles aan, maar het zijn zware tijden voor ons."
Tottenham leed het afgelopen weekeinde na drie overwinningen de eerste nederlaag in de Premier League, tegen Crystal Palace.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
5 uur geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
14 uur geleden