Aantal ww-uitkeringen in Zeeland stijgt sterk door coronacrisis
GOES - Het aantal ww-uitkeringen in Zeeland is in maart, april en mei sterk toegenomen.
Het steeg met 2750, een verdubbeling ten opzichte van dezelfde maanden in 2019. Het ging vooral om jongeren en flexwerkers. In de zomer stabiliseerde het aantal ww-uitkeringen en in augustus en september daalde het cijfers zelfs wat. Het UWV denkt echter dat het ww-percentage weer gaat stijgen door de coronacrisis.
Arbeidsmarkt
Desondanks blijft de arbeidsmarkt in Zeeland krap.
Vooral in de sectoren zorg en techniek kunnen ondernemers moeilijk mensen vinden. Voorbeelden van moeilijk invulbare vacatures zijn verzorgenden individuele gezondheidszorg, verpleegkundigen, monteurs en werkvoorbereiders.
Vacatures
Dat was voor de crisis het geval en nu is het nog niet makkelijker, hoewel er meer mensen zijn die werk zoeken. Het aantal vacatures nam in Zeeland wel af, van 10.800 in het tweede kwartaal van vorig jaar tot 7300 in het tweede kwartaal van 2020. Het is een daling van 32 procent, die in alle sectoren plaatsvindt, maar vooral medewerkers in de horeca, schoonmakers, verkoopmedewerkers en administratief medewerkers voelen de crisis. Ook mensen die in de sector cultuur, sport en recreatie werken, voelen de crisis.
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.
21 uur geledenYERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.
23 uur geledenHANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers.
2 dagen geledenKrabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.
2 dagen geledenYERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.
3 dagen geledenKAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer.
3 dagen geledenWaarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.
3 dagen geleden