Aantal WW-uitkeringen blijft stijgen
THOLEN - In mei zijn er in Zeeland 5.200 WW-uitkeringen verstrekt, meldt uitkeringsinstantie UWV donderdag. ‘Dat is een stijging van 2 procent in vergelijking met april. Ten opzichte van mei 2019 is het aantal uitkeringen met 24 procent gestegen.’Ook landelijk nam het aantal lopende WW-uitkeringen zowel op maand- als op jaarbasis toe, met respectievelijk 3 en 20 procent.Met 5.200 WW-uitkeringen eind mei in Zeeland lag het WW-percentage op 2,7 procent. Landelijk was dit 3,2 procent. ‘Het aantal WW-uitkeringen in Zeeland nam in mei toe met 100 ten opzichte van april. Deze toename van 2 procent in Zeeland was minder sterk dan de stijging in maart (5 procent), maar vooral ook minder groot dan de stijging in april (20 procent). Op landelijk niveau nam het aantal WW-uitkeringen in mei met 3 procent toe in vergelijking met april.
Krapte
Door de coronamaatregelen daalde het aantal vacatures en nam het aantal WW’ers toe. ‘In het eerste kwartaal van 2020 was landelijk voor het eerst sinds het vierde kwartaal van 2017 sprake van een gemiddelde spanning op de arbeidsmarkt. Zowel in 2018 als in 2019 was er krapte.’
Ook in Zeeland werd de arbeidsmarkt volgens het UWV minder krap. ‘In het laatste kwartaal van 2019 was de spanning op de arbeidsmarkt nog zeer krap. In het eerste kwartaal van dit jaar was er een krappe arbeidsmarkt.’ Dit betekent dat er per vacature meer werkzoekenden waren dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.
Meer uit Tholen
POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.
12 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Honderden vrijwilligers gaan op zaterdag 14 maart weer de handen uit de mouwen steken om zwerfafval op te ruimen langs de dijken en strandjes van de Ooster- en Westerschelde. In de gemeente Tholen is er die dag een actie langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden om mee te helpen.
14 uur geledenTHOLEN- Op de Nieuwe Postweg zijn vrijdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Medisch personeel van de ambulancedienst controleerde de betrokkenen op verwondingen maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. Het ongeval ontstond vermoedelijk door een keeractie van één van de bestuurders.
17 uur geledenZEELAND - Gemiddeld is 45 procent van de vacatures moeilijk vervulbaar, blijkt uit een recent onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. Volgens werkgevers komt dit vooral doordat sollicitanten niet altijd beschikken over de juiste vaardigheden, kennis of werkervaring. Ruim de helft van de werkgevers (52 procent) neemt daarom vaker mensen aan die nog opgeleid moeten worden.
18 uur geledenTHOLEN - Veel ouderen op Tholen zijn actief bezig met hun gezondheid, maar er is nog ruimte voor verbetering. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen in samenwerking met SportZeeland, waaraan ruim 600 senioren deelnamen.
1 dag geledenTHOLEN - Het enige stembureau in de gemeente waar de toegankelijkheid extra aandacht verdient, is in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Aron Beurkens (SGP) in aanloop naar de verkiezingen op 18 maart. Andere stembureaus zijn wel goed toegankelijk.
1 dag geledenTHOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.
2 dagen geleden