Aantal WOZ-bezwaren met bijna de helft gedaald
DEN HAAG (ANP) - Het aantal WOZ-bezwaren is in een jaar tijd met bijna de helft gedaald, ziet de Waarderingskamer die gemeenten daarop controleert. Op dit moment staan er 325.000 woningen in Nederland onder bezwaar, terwijl dat er een jaar eerder op hetzelfde moment nog 595.000 waren.
Gemeenten taxeren jaarlijks de waarde van onroerende zaken, de zogeheten WOZ-waarde. Die wordt gebruikt om de onroerendezaakbelasting en soms de rioolheffingen voor woning-eigenaren te berekenen. Woningeigenaren kunnen bezwaar bij hun gemeente aantekenen als ze het niet eens zijn met de taxatie, omdat ze het bedrag en de daarbij horende belastingen en heffingen bijvoorbeeld te hoog vinden
"Waar de daling van het aantal bezwaren precies door komt, moet nog onderzocht worden", zegt directeur Linda Hennink van de Waarderingskamer. "Maar er zijn twee veranderingen ten opzichte van vorig jaar zichtbaar. Allereerst lag de waardeontwikkeling van woningen afgelopen jaar lager dan een jaar eerder, het is goed voor te stellen dat woningeigenaren dan minder snel vragen hebben over hun WOZ-waarde. Daarnaast spelen de maatregelen van staatssecretaris Van Rij mee die commerciƫle bezwaarbureaus beperken."
Sinds dit jaar zijn bezwaarbureaus verplicht om minder proceskosten in rekening te brengen, wat hun praktijken minder rendabel maakt. Het aantal bezwaren dat vanuit zulke bezwaarbureaus werd ingediend, is dan ook zichtbaar afgenomen van 305.000 vorig jaar naar 166.000 nu.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vraag naar airconditioners is sinds vorige week "explosief" gestegen, meldt Techniek Nederland. Volgens de installatiebrancheorganisatie melden sommige installateurs in de afgelopen dagen vier keer zoveel aanvragen vergeleken met de weken ervoor.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider Odido heeft maandagmiddag last van een storing, blijkt uit duizenden meldingen op Allestoringen. Meerdere personen melden problemen met internetverbindingen en zeggen niet te kunnen bellen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan de helft van de Schipholbeveiligers heeft te weinig tijd om veiligheidsprocedures goed uit te voeren. Dat concludeert FNV op basis van een analyse van bijna tweehonderd klachten die de vakbond ontving. FNV opende vorige maand een meldpunt voor de duizenden beveiligers op de luchthaven die zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging.
9 uur geleden