Aantal werkloze jongeren dat recent baan had toegenomen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlanders dat werkloos is geworden, maar een jaar eerder nog wel betaald werk had, is in het tweede kwartaal toegenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was er vooral een toename te zien onder jongeren in de leeftijd van 15 tot 25 jaar. De meeste werkloze jongeren werkten eerder op het laagste beroepsniveau.
Volgens het statistiekbureau hadden 348.000 Nederlanders geen betaalde baan in het tweede kwartaal. 189.000 van hen hadden minder dan een jaar daarvoor nog wel werk. Dat aantal bedroeg in dezelfde periode vorig jaar nog 166.000. De toename was volgens het CBS relatief sterk onder jongeren. Van hen waren 86.000 werkloos in het tweede kwartaal, terwijl zij minder dan een jaar eerder nog een betaalde baan hadden. In de maanden april tot en met juni 2022 lag dat aantal op 74.000.
Ongeveer zes op de tien jongeren zonder werk hadden eerder een beroep waarin zij volgens het CBS eenvoudige en routinematige taken moesten uitvoeren. Bijvoorbeeld als schoonmaker, vuilnisman of keukenhulp. Daarbij gaat het ook om bijbaantjes, zoals in de transport en logistiek of als vakkenvuller of ober.
Meer uit Financieel
ZWIJNDRECHT (ANP) - Binnenvaartschippers in Nederland merken de gevolgen van een lage waterstand. Ze moeten soms langer wachten bij sluizen omdat die minder vaak schepen doorlaten om water te besparen. Verder kunnen binnenvaartschepen minder vervoeren omdat rivieren ondieper zijn vanwege de lage waterstand, vertelt een woordvoerder van branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN).
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren hebben afgelopen nacht door heel Nederland gedemonstreerd tegen de stikstofplannen die het kabinet vorige maand presenteerde en zijn van plan de acties op te voeren. Een woordvoerster van de boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) bevestigt na berichtgeving door RTV Drenthe dat zo'n veertig boeren de toegang tot 32 locaties hebben afgesloten, waaronder een distributiecentrum in Beilen en een afvalverwerker in Wijster. Daarbij werden hekken bij de ingang dichtgemaakt met kettingen en sloten.
29 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Volkswagen schrapt mogelijk nog eens 50.000 banen om zijn concurrentiepositie te verbeteren. Dat laat topman Oliver Blume in een interne memo, ingezien door Reuters, aan het personeel weten. Het bedrijf maakt op dit moment 20 procent meer kosten dan vergelijkbare autofabrikanten.
37 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat de begeleiding van reizigers met verminderde mobiliteit zelf uitvoeren. Deze dienstverlening wordt nu nog verricht door bijna duizend medewerkers van Axxicom Airport Caddy. Jaarlijks begeleiden zij zo'n 750.000 reizigers van en naar hun vlucht.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie hebben maandag hun laatste goedkeuring gegeven aan herziene rechten voor vliegtuigpassagiers. Die moeten halverwege 2027 van kracht worden. Het voorstel kon eerder al rekenen op steun van het Europees Parlement.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag ingestemd met een serie maatregelen die landen de ruimte geven boeren financieel te ondersteunen vanwege de hoge kunstmestprijs. Die is onder meer hoog door de afsluiting van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is afgenomen na nieuwe aanvallen in het Midden-Oosten. Maandag waren er zelfs geen zichtbare scheepvaartpassages door de belangrijke zeestraat. Wel is het mogelijk dat schepen 'onzichtbaar' via de vaarweg varen doordat ze hun transponder uit hebben staan.
2 uur geleden