Aantal vakantiereizen schieten omhoog tijdens Chinees Nieuwjaar
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinezen zijn er tijdens het Chinees Nieuwjaar massaal op uitgetrokken, nu ze voor het eerst in drie jaar weer zonder beperkingen wegens corona mochten reizen. Het aantal vakantiereizen binnen China schoot met 74 procent omhoog ten opzichte van vorig jaar tijdens het belangrijkste feest van het jaar voor de inwoners van China, meldt de Chinese staatszender CCTV.
Honderden miljoenen mensen reizen naar huis om het Chinese Nieuwjaar te vieren. De meesten moeten vaak meer dan tien uur reizen om thuis te komen, vaak strijdend om een beperkte voorraad bus- of treinkaartjes. Dit jaar begon de vakantie afgelopen zondag. Het zogeheten Lentefeest duurde tot vrijdag.
Naar schatting maakten 226 miljoen Chinezen dit jaar een binnenlandse reis, met de auto, bus, trein of vliegtuig.
De afgelopen drie jaar werd mensen verteld niet te reizen in de vakantieperiode vanwege corona. Degenen die wel wilden kregen te maken met plotselinge lockdowns, moesten meerdere coronatests doen, of werden in quarantaine geplaatst. Ook dreigden werkgevers met ontslag.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
7 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
8 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
10 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 dag geleden