Aantal vakantiereizen schieten omhoog tijdens Chinees Nieuwjaar
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinezen zijn er tijdens het Chinees Nieuwjaar massaal op uitgetrokken, nu ze voor het eerst in drie jaar weer zonder beperkingen wegens corona mochten reizen. Het aantal vakantiereizen binnen China schoot met 74 procent omhoog ten opzichte van vorig jaar tijdens het belangrijkste feest van het jaar voor de inwoners van China, meldt de Chinese staatszender CCTV.
Honderden miljoenen mensen reizen naar huis om het Chinese Nieuwjaar te vieren. De meesten moeten vaak meer dan tien uur reizen om thuis te komen, vaak strijdend om een beperkte voorraad bus- of treinkaartjes. Dit jaar begon de vakantie afgelopen zondag. Het zogeheten Lentefeest duurde tot vrijdag.
Naar schatting maakten 226 miljoen Chinezen dit jaar een binnenlandse reis, met de auto, bus, trein of vliegtuig.
De afgelopen drie jaar werd mensen verteld niet te reizen in de vakantieperiode vanwege corona. Degenen die wel wilden kregen te maken met plotselinge lockdowns, moesten meerdere coronatests doen, of werden in quarantaine geplaatst. Ook dreigden werkgevers met ontslag.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
11 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
13 uur geleden