Aantal slachtoffers in civiele luchtvaart gedaald
HAMBURG (ANP/DPA) - Ondanks de crash van een Ethiopische Boeing 737 MAX 8, is het aantal doden bij vliegtuigongevallen in 2019 aanzienlijk gedaald in vergelijking met het voorgaande jaar.
Volgens voorlopige cijfers van luchtvaartveiligheidskantoor JACDEC kwamen 293 mensen wereldwijd om het leven bij ongevallen in de civiele luchtvaart, 48 procent minder dan in 2018 (559 doden). Meer dan de helft van hen verloor het leven bij de Boeing-crash op 10 maart die 157 levens kostte. Bij de cijfers zijn ook twaalf doden meegeteld van het ongeluk met een Fokker-100 in Kazachstan na Kerstmis.
Gemeten naar het aantal slachtoffers is 2019 het op twee na veiligste jaar in de geschiedenis van de commerciële luchtvaart sinds de Tweede Wereldoorlog. Alleen in 2013 en in het uitzonderlijke jaar 2017, waarin veertig mensen omkwamen in het luchtverkeer, vielen minder doden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
41 minuten geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
4 uur geleden