Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal slachtoffers in civiele luchtvaart gedaald

Aantal slachtoffers in civiele luchtvaart gedaald

HAMBURG (ANP/DPA) - Ondanks de crash van een Ethiopische Boeing 737 MAX 8, is het aantal doden bij vliegtuigongevallen in 2019 aanzienlijk gedaald in vergelijking met het voorgaande jaar.

Volgens voorlopige cijfers van luchtvaartveiligheidskantoor JACDEC kwamen 293 mensen wereldwijd om het leven bij ongevallen in de civiele luchtvaart, 48 procent minder dan in 2018 (559 doden). Meer dan de helft van hen verloor het leven bij de Boeing-crash op 10 maart die 157 levens kostte. Bij de cijfers zijn ook twaalf doden meegeteld van het ongeluk met een Fokker-100 in Kazachstan na Kerstmis.

Gemeten naar het aantal slachtoffers is 2019 het op twee na veiligste jaar in de geschiedenis van de commerciële luchtvaart sinds de Tweede Wereldoorlog. Alleen in 2013 en in het uitzonderlijke jaar 2017, waarin veertig mensen omkwamen in het luchtverkeer, vielen minder doden.

Meer uit Buitenland

Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

35 minuten geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

42 minuten geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

1 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

2 uur geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Meer dan 20.000 Israëliërs teruggekeerd naar huis sinds oorlog

TEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.

2 uur geleden