
Aantal overnachtingen en toeristen in Zeeland blijft stijgen
GOES - Er komen meer toeristen naar Zeeland, zij blijven langer dan voorheen en ze komen vaker in het voor- en naseizoen.
Vorig jaar waren er in Zeeland 11,2 miljoen overnachtingen, een groei van 6,4 procent in vergelijking met 2018. Het aantal gasten steeg met vier procent. Dat is met name te danken aan de Duitsers. Er kwamen vorig jaar 10,9 procent meer gasten uit het buurland. Het aantal Nederlandse toeristen steeg met 2,9 procent. Er kwamen ook weer meer Belgen naar Zeeland, maar deze groei ging met 3,1 procent minder hard dan de jaren ervoor.
Gelderland
Slechts 3,6 procent van de toeristen komt uit andere landen dan België, Duitsland en Nederland.
De groei van 6,4 procent van het aantal overnachtingen in Zeeland ligt het onder het landelijke gemiddelde van 7,1 procent. Voornamelijk in de provincies Gelderland, Noord-Brabant en Noord-Holland stijgt het aantal toeristen hard. In Flevoland en Groningen daalt het aantal overnachtingen.
Huisjes
De mensen die naar Zeeland komen, slapen vooral in huisjes. Dat type groeide met twaalf procent. Drie procent meer mensen kozen voor een overnachting op een camping of in een hotel. De komende jaren wil de provincie nog meer toeristen trekken buiten het hoogseizoen. “We zetten daarvoor in op strategische thema’s zoals culinair, cultuur, erfgoed en actief buiten. Deze laten zien dat Zeeland veel meer te bieden heeft. Daarmee trekken we bewust bezoekers naar andere maanden en regio’s in de provincie. Ook daarmee verrijken we het imago van Zeeland”, zegt directeur Erik van den Dobbelsteen van VVV Zeeland.
CBS
De cijfers zijn afkomstig van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Kenniscentrum Kusttoerisme, HZ University of Applied Sciences en VVV Zeeland.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De gemeentesecretaris van de gemeente Middelburg is geschorst vanwege een 'onoverbrugbaar verschil van inzicht'. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op vragen van de VVD-fractie in de Middelburgse gemeenteraad. 'Van een integriteitskwestie is nadrukkelijk geen sprake.'
1 dag geledenVLISSINGEN/DOMBURG - De NPO-documentaire Swingtij: Blue Notes Higher Grounds van de Zeeuwse filmmaker Erik de Bruyn, die in april te zien was op televisie bij MAX, heeft op het Europe Film Festival in Barcelona de Best Music Film Award gewonnen. Binnenkort is de film te zien bij Film by the Sea in Vlissingen en Jazz by the Sea in Domburg.
1 dag geledenRijkswaterstaat voert geplande onderhoudswerkzaamheden uit aan de A4. Hierdoor is de A4 tussen knooppunt Markiezaat en de Belgische grens richting Antwerpen afgesloten van vrijdag 19 september 21.00 uur tot maandag 22 september 05.00 uur. Weggebruikers dienen rekening te houden met een extra reistijd die kan oplopen tot 30 minuten.
1 dag geledenDOMBURG - Ook dit jaar organiseert de Protestantse Gemeente Aagtekerke-Domburg een boekenmarkt in De Poort. Die is te bezoeken op de zaterdagen 13 en 20 september, van 10.00 tot 17.00 uur.
2 dagen geledenVEERE - Terug van weggeweest in Veere is de Power Horse Competition. Dit evenement met trekpaarden vindt zaterdag en zondag plaats.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Stichting Evenementen Middelburg houdt zaterdag de 25e editie van de Oldtimerdag Middelburg.
2 dagen geleden'In 2024 werden maar liefst 2.4 miljoen Nederlanders slachtoffer van online oplichting en fraude.' Dat meldt Intercept, die cijfers analyseerde van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), afkomstig uit een onderzoek onder ruim 33.000 Nederlanders. 'Hieruit blijkt dat aankoopfraude het meest voorkomt. Maar ook verkoopfraude, phishing en identiteitsfraude nemen toe.'
2 dagen geleden