Aantal ontmantelde drugslabs in Rotterdam in 2023 verdrievoudigd
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn vorig jaar bijna drie keer zoveel drugslabs ontmanteld als het jaar ervoor. Dat schrijft het college van B en W in een brief aan de gemeenteraad op basis van cijfers van de politie. In 2022 werden tien productieruimtes uitgeschakeld. Vorig jaar steeg dat aantal naar 28. Voorlopige cijfers voor dit jaar zijn er nog niet.
Ook het aantal ontdekte opslaglocaties van chemicaliën of hardware voor de productie van drugs verdrievoudigde bijna, van zes naar zestien. Vorig jaar werden in Rotterdam dertien dumpingen gedaan van vermoedelijk chemisch afval dat vermoedelijk gebruikt is in drugslabs. In de jaren 2021 tot 2023 zijn 22 mensen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een drugslab.
Het komt volgens de politie steeds vaker voor dat drugslabs gevestigd zijn in dichtbevolkt gebied. Het gemeentebestuur noemt als voorbeeld de explosie op de Schammenkamp in de Zuidwijk waarbij eerder dit jaar drie doden vielen en tientallen mensen hun huis kwijtraakten. De politie vermoedt dat de ontploffing veroorzaakt werd door een drugslab.
Confronterende posters
De toename van het aantal drugslabs is volgens het college toe te schrijven aan meerdere factoren. De politie noemt als een van de redenen de toename van drugsgebruik binnen de Europese Unie. Rotterdam betaalt de komende twee jaar 1 miljoen euro mee aan de bestrijding van drugslabs in de stad.
In de stad loopt sinds begin deze maand een bewustwordingscampagne. Met confronterende posters en het tijdelijk hernoemen van een aantal straten wil Rotterdam mensen bewegen om van harddrugs af te blijven. Elf straten in de stad hebben tijdelijk een drugsgerelateerde naam. Zo wordt de Coolsingel de Cokesingel, de Wijnhaven de Lijnhaven, de Emmalaan de MDMA-laan en de Groene Hilledijk de Groene Pillendijk.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
7 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
18 uur geleden