Aantal ontmantelde drugslabs in Rotterdam in 2023 verdrievoudigd
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn vorig jaar bijna drie keer zoveel drugslabs ontmanteld als het jaar ervoor. Dat schrijft het college van B en W in een brief aan de gemeenteraad op basis van cijfers van de politie. In 2022 werden tien productieruimtes uitgeschakeld. Vorig jaar steeg dat aantal naar 28. Voorlopige cijfers voor dit jaar zijn er nog niet.
Ook het aantal ontdekte opslaglocaties van chemicaliën of hardware voor de productie van drugs verdrievoudigde bijna, van zes naar zestien. Vorig jaar werden in Rotterdam dertien dumpingen gedaan van vermoedelijk chemisch afval dat vermoedelijk gebruikt is in drugslabs. In de jaren 2021 tot 2023 zijn 22 mensen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een drugslab.
Het komt volgens de politie steeds vaker voor dat drugslabs gevestigd zijn in dichtbevolkt gebied. Het gemeentebestuur noemt als voorbeeld de explosie op de Schammenkamp in de Zuidwijk waarbij eerder dit jaar drie doden vielen en tientallen mensen hun huis kwijtraakten. De politie vermoedt dat de ontploffing veroorzaakt werd door een drugslab.
Confronterende posters
De toename van het aantal drugslabs is volgens het college toe te schrijven aan meerdere factoren. De politie noemt als een van de redenen de toename van drugsgebruik binnen de Europese Unie. Rotterdam betaalt de komende twee jaar 1 miljoen euro mee aan de bestrijding van drugslabs in de stad.
In de stad loopt sinds begin deze maand een bewustwordingscampagne. Met confronterende posters en het tijdelijk hernoemen van een aantal straten wil Rotterdam mensen bewegen om van harddrugs af te blijven. Elf straten in de stad hebben tijdelijk een drugsgerelateerde naam. Zo wordt de Coolsingel de Cokesingel, de Wijnhaven de Lijnhaven, de Emmalaan de MDMA-laan en de Groene Hilledijk de Groene Pillendijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
12 uur geleden