Aantal ontmantelde drugslabs in Rotterdam in 2023 verdrievoudigd
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn vorig jaar bijna drie keer zoveel drugslabs ontmanteld als het jaar ervoor. Dat schrijft het college van B en W in een brief aan de gemeenteraad op basis van cijfers van de politie. In 2022 werden tien productieruimtes uitgeschakeld. Vorig jaar steeg dat aantal naar 28. Voorlopige cijfers voor dit jaar zijn er nog niet.
Ook het aantal ontdekte opslaglocaties van chemicaliën of hardware voor de productie van drugs verdrievoudigde bijna, van zes naar zestien. Vorig jaar werden in Rotterdam dertien dumpingen gedaan van vermoedelijk chemisch afval dat vermoedelijk gebruikt is in drugslabs. In de jaren 2021 tot 2023 zijn 22 mensen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een drugslab.
Het komt volgens de politie steeds vaker voor dat drugslabs gevestigd zijn in dichtbevolkt gebied. Het gemeentebestuur noemt als voorbeeld de explosie op de Schammenkamp in de Zuidwijk waarbij eerder dit jaar drie doden vielen en tientallen mensen hun huis kwijtraakten. De politie vermoedt dat de ontploffing veroorzaakt werd door een drugslab.
Confronterende posters
De toename van het aantal drugslabs is volgens het college toe te schrijven aan meerdere factoren. De politie noemt als een van de redenen de toename van drugsgebruik binnen de Europese Unie. Rotterdam betaalt de komende twee jaar 1 miljoen euro mee aan de bestrijding van drugslabs in de stad.
In de stad loopt sinds begin deze maand een bewustwordingscampagne. Met confronterende posters en het tijdelijk hernoemen van een aantal straten wil Rotterdam mensen bewegen om van harddrugs af te blijven. Elf straten in de stad hebben tijdelijk een drugsgerelateerde naam. Zo wordt de Coolsingel de Cokesingel, de Wijnhaven de Lijnhaven, de Emmalaan de MDMA-laan en de Groene Hilledijk de Groene Pillendijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
18 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
20 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
1 dag geleden