Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal ontmantelde drugslabs in Rotterdam in 2023 verdrievoudigd

Aantal ontmantelde drugslabs in Rotterdam in 2023 verdrievoudigd

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn vorig jaar bijna drie keer zoveel drugslabs ontmanteld als het jaar ervoor. Dat schrijft het college van B en W in een brief aan de gemeenteraad op basis van cijfers van de politie. In 2022 werden tien productieruimtes uitgeschakeld. Vorig jaar steeg dat aantal naar 28. Voorlopige cijfers voor dit jaar zijn er nog niet.

Ook het aantal ontdekte opslaglocaties van chemicaliƫn of hardware voor de productie van drugs verdrievoudigde bijna, van zes naar zestien. Vorig jaar werden in Rotterdam dertien dumpingen gedaan van vermoedelijk chemisch afval dat vermoedelijk gebruikt is in drugslabs. In de jaren 2021 tot 2023 zijn 22 mensen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een drugslab.

Het komt volgens de politie steeds vaker voor dat drugslabs gevestigd zijn in dichtbevolkt gebied. Het gemeentebestuur noemt als voorbeeld de explosie op de Schammenkamp in de Zuidwijk waarbij eerder dit jaar drie doden vielen en tientallen mensen hun huis kwijtraakten. De politie vermoedt dat de ontploffing veroorzaakt werd door een drugslab.

Confronterende posters

De toename van het aantal drugslabs is volgens het college toe te schrijven aan meerdere factoren. De politie noemt als een van de redenen de toename van drugsgebruik binnen de Europese Unie. Rotterdam betaalt de komende twee jaar 1 miljoen euro mee aan de bestrijding van drugslabs in de stad.

In de stad loopt sinds begin deze maand een bewustwordingscampagne. Met confronterende posters en het tijdelijk hernoemen van een aantal straten wil Rotterdam mensen bewegen om van harddrugs af te blijven. Elf straten in de stad hebben tijdelijk een drugsgerelateerde naam. Zo wordt de Coolsingel de Cokesingel, de Wijnhaven de Lijnhaven, de Emmalaan de MDMA-laan en de Groene Hilledijk de Groene Pillendijk.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.

9 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

12 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

16 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

1 dag geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

1 dag geleden