Aantal nieuwe coronagevallen in Duitsland weer gedaald
BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn het afgelopen etmaal 4325 nieuwe coronabesmettingen geregistreerd. Dat zijn er fors minder dan op zondag toen bij 5587 Duitsers het longvirus werd vastgesteld. Voor de tweede dag op rij is het aantal nieuwe infecties flink afgenomen. Dat blijkt uit cijfers van het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM.
Zaterdag raakte nog een recordaantal inwoners besmet, namelijk 7830. Op donderdag en vrijdag steeg het aantal nieuwe geïnfecteerden flink, namelijk met respectievelijk 6638 en 7334 gevallen. Ook dat waren records. Het totale aantal vastgestelde coronagevallen in Duitsland komt na de mededeling van het RKI maandag op 366.299.
Doordat er twaalf Covid-patiënten in de laatste 24 uur aan het longvirus bezweken, komt het officiële dodental op 9789.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
42 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
4 uur geleden