Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal mkb-bedrijven gestegen tot meer dan 1,5 miljoen

Aantal mkb-bedrijven gestegen tot meer dan 1,5 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal midden- en kleinbedrijven in Nederland is begin dit jaar gestegen tot meer dan 1,5 miljoen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is bijna 70 procent meer dan tien jaar geleden.

De stijging is volgens het CBS vooral te danken aan de toename van het aantal zzp'ers in het afgelopen decennium. In 2024 zijn dat er zo'n 1,3 miljoen, bijna twee keer zoveel als in 2014. Vooral het aantal zelfstandige taxichauffeurs, vrachtwagenchauffeurs en bezorgers is flink gestegen en is in tien jaar drie keer zo groot geworden. In de bouw is het aantal zzp'ers verdubbeld.

Relatief gezien kwamen de meeste mkb-bedrijven erbij in de uitgeverijen van software. Deze branche telt in 2024 ruim driehonderd bedrijven, zes keer zoveel als tien jaar eerder.

In enkele sectoren ziet het CBS juist minder midden- en kleinbedrijven. Vergeleken met 2014 zijn er nu bijvoorbeeld 28 procent minder mkb-ondernemingen met een tankstation. Het aantal midden- en kleinbedrijven met een drukkerij of een café is een vijfde minder geworden.

Regelmatig klinkt kritiek op bedrijven die mensen in dienst nemen als zzp'er. Vakbond FNV spande rechtszaken aan tegen Uber en Deliveroo omdat de bedrijven mensen als zelfstandigen in dienst namen. FNV betoogde dat zij werknemers zijn die onder een cao moeten vallen. De Hoge Raad oordeelde vorig jaar november dat bezorgers van Deliveroo, dat inmiddels niet meer actief is in Nederland, onder een cao vallen.

Meer uit Binnenland

Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

22 minuten geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

6 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

9 uur geleden
Telegraaf verwijdert passage uit stuk na onderzoek Bellingcat

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.

11 uur geleden
Politie doorzoekt woningen verdachten explosie synagoge Rotterdam

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

12 uur geleden
Regels voor bouwen moeten simpeler, klinkt in verkiezingsdebat

DEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.

12 uur geleden
Koning Willem-Alexander belt met staatshoofden in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.

13 uur geleden