Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal huishoudens met zonnepanelen blijft groeien

Aantal huishoudens met zonnepanelen blijft groeien

HEERHUGOWAARD (ANP) - Het aantal huishoudens met zonnepanelen blijft doorgroeien. Circa 1,5 miljoen huishoudens hebben nu zonnepanelen liggen, tegenover 1 miljoen vorig jaar. Ook huurwoningen krijgen steeds vaker zonnepanelen, meldt het Voortgangsoverleg Klimaatakkoord op basis van gegevens van onderzoeksbureau Dutch New Energy Research (DNER).

DNER rekent in Nederland met een totaal van 8 miljoen huishoudens. De afgelopen jaren versnelt het tempo waarop huizen zonnepanelen krijgen, zegt het onderzoeksbureau. Gemiddeld hebben de afgelopen drie jaar circa 240.000 huizen per jaar zonnepanelen gekregen. "Als deze trend doorzet, zouden voor 2030 de geschikte huizen zonnepanelen kunnen hebben", zegt senior onderzoeker Steven Heshusius. De meeste huizen zijn geschikt voor het plaatsen van zonnepanelen, maar niet alle. "Soms is er minder oppervlak beschikbaar door andere bebouwing, zoals een airco."

Ed Nijpels, voorzitter van het Voortgangsoverleg Klimaatakkoord, zegt dat burgers steeds meer de voordelen zien van zonne-energie. "Met slimme samenwerkingen heeft iedereen profijt. Ik ga ervan uit dat alle betrokken partijen de huidige regels zo vormgeven dat elke vierkante meter dak gebruikt kan worden voor duurzame energie", aldus Nijpels op een bijeenkomst in Aalsmeer, waar maandag het 1,5 miljoenste huis zonnepanelen kreeg.

Koopwoning

Van de 1,5 miljoen huishoudens met zonnepanelen heeft het merendeel een koopwoning. Maar een klein gedeelte bestaat uit huurwoningen. Het onderzoeksbureau bracht ook in kaart dat er bij nog veel meer huishoudens in Nederland zonnepanelen gelegd kunnen worden. Daarbij wijst DNER onder meer naar de ruim 1 miljoen huizen van woningcorporaties.

De meeste panelen liggen nu op bedrijfspanden en in zonneparken. Door de toename van hernieuwbare energie, waaronder zon- en windparken, waarschuwen netbeheerders voor het vollopen van het energienet. Om de grote vraag naar hernieuwbare energie aan te kunnen zijn de komende jaren miljardeninvesteringen nodig.

Meer uit Financieel

DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

6 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

6 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

8 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

10 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

13 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 dag geleden