Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal huishoudens met dynamisch energiecontract blijft stijgen

Aantal huishoudens met dynamisch energiecontract blijft stijgen

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens kiezen voor een dynamisch energiecontract. Inmiddels heeft meer dan 5 procent van de huishoudens een contract met dynamische tarieven, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in haar maandelijkse Energiemonitor.

Bij dynamische contracten bewegen de prijzen voor elektriciteit en gas direct mee met de prijzen op de groothandelsmarkt en kunnen de tarieven snel stijgen of dalen. Bij een vast contract betaalt een klant een vast energietarief per maand voor een aantal vastgestelde jaren. Bij een variabel contract wordt het energietarief per maand aangepast op basis van de prijsontwikkelingen op de energiemarkt.

Volgens de ACM zijn de tarieven voor elektriciteit en gas deze maand licht gestegen. Zo zijn variabele contracten gemiddeld 1,5 procent duurder geworden en vaste contracten stegen gemiddeld 1 procent in prijs.

Flinke verschillen

Naast de prijs die leveranciers betalen op de groothandelsmarkten voor gas en elektriciteit brengen dynamische leveranciers ook een bedrag aan vaste kosten en een opslag per kuub gas en kilowattuur elektriciteit in rekening. Volgens de ACM zijn er flinke verschillen tussen deze kosten van dynamische leveranciers. Dit verschil kan bij een gemiddeld huishouden oplopen tot enkele honderden euro's per jaar.

Net als bij een vast of een variabel contract moeten klanten met een dynamisch energiecontract ook btw en energiebelasting betalen. De ACM benadrukt dat alle energieleveranciers duidelijk moeten maken wat de totale prijs is die klanten moeten betalen, zodat klanten contracten van verschillende leveranciers goed met elkaar kunnen vergelijken.

Er zijn inmiddels 32 leveranciers die dynamische contracten aanbieden, waaronder ook steeds meer grote leveranciers. Het aantal aanbieders van dynamische contracten zal volgens de ACM waarschijnlijk blijven groeien, omdat grote leveranciers met de nieuwe Energiewet verplicht worden om ook dynamische contracten aan te bieden.

Meer uit Financieel

UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

1 uur geleden
Sterke groei nieuwe motorverkoop, occasions redelijk stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.

1 uur geleden
Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

3 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

3 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

3 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

3 uur geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

5 uur geleden