Aantal huishoudens met dynamisch energiecontract blijft stijgen
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens kiezen voor een dynamisch energiecontract. Inmiddels heeft meer dan 5 procent van de huishoudens een contract met dynamische tarieven, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in haar maandelijkse Energiemonitor.
Bij dynamische contracten bewegen de prijzen voor elektriciteit en gas direct mee met de prijzen op de groothandelsmarkt en kunnen de tarieven snel stijgen of dalen. Bij een vast contract betaalt een klant een vast energietarief per maand voor een aantal vastgestelde jaren. Bij een variabel contract wordt het energietarief per maand aangepast op basis van de prijsontwikkelingen op de energiemarkt.
Volgens de ACM zijn de tarieven voor elektriciteit en gas deze maand licht gestegen. Zo zijn variabele contracten gemiddeld 1,5 procent duurder geworden en vaste contracten stegen gemiddeld 1 procent in prijs.
Flinke verschillen
Naast de prijs die leveranciers betalen op de groothandelsmarkten voor gas en elektriciteit brengen dynamische leveranciers ook een bedrag aan vaste kosten en een opslag per kuub gas en kilowattuur elektriciteit in rekening. Volgens de ACM zijn er flinke verschillen tussen deze kosten van dynamische leveranciers. Dit verschil kan bij een gemiddeld huishouden oplopen tot enkele honderden euro's per jaar.
Net als bij een vast of een variabel contract moeten klanten met een dynamisch energiecontract ook btw en energiebelasting betalen. De ACM benadrukt dat alle energieleveranciers duidelijk moeten maken wat de totale prijs is die klanten moeten betalen, zodat klanten contracten van verschillende leveranciers goed met elkaar kunnen vergelijken.
Er zijn inmiddels 32 leveranciers die dynamische contracten aanbieden, waaronder ook steeds meer grote leveranciers. Het aantal aanbieders van dynamische contracten zal volgens de ACM waarschijnlijk blijven groeien, omdat grote leveranciers met de nieuwe Energiewet verplicht worden om ook dynamische contracten aan te bieden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
6 uur geleden