Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal huishoudens met dynamisch energiecontract blijft stijgen

Aantal huishoudens met dynamisch energiecontract blijft stijgen

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens kiezen voor een dynamisch energiecontract. Inmiddels heeft meer dan 5 procent van de huishoudens een contract met dynamische tarieven, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in haar maandelijkse Energiemonitor.

Bij dynamische contracten bewegen de prijzen voor elektriciteit en gas direct mee met de prijzen op de groothandelsmarkt en kunnen de tarieven snel stijgen of dalen. Bij een vast contract betaalt een klant een vast energietarief per maand voor een aantal vastgestelde jaren. Bij een variabel contract wordt het energietarief per maand aangepast op basis van de prijsontwikkelingen op de energiemarkt.

Volgens de ACM zijn de tarieven voor elektriciteit en gas deze maand licht gestegen. Zo zijn variabele contracten gemiddeld 1,5 procent duurder geworden en vaste contracten stegen gemiddeld 1 procent in prijs.

Flinke verschillen

Naast de prijs die leveranciers betalen op de groothandelsmarkten voor gas en elektriciteit brengen dynamische leveranciers ook een bedrag aan vaste kosten en een opslag per kuub gas en kilowattuur elektriciteit in rekening. Volgens de ACM zijn er flinke verschillen tussen deze kosten van dynamische leveranciers. Dit verschil kan bij een gemiddeld huishouden oplopen tot enkele honderden euro's per jaar.

Net als bij een vast of een variabel contract moeten klanten met een dynamisch energiecontract ook btw en energiebelasting betalen. De ACM benadrukt dat alle energieleveranciers duidelijk moeten maken wat de totale prijs is die klanten moeten betalen, zodat klanten contracten van verschillende leveranciers goed met elkaar kunnen vergelijken.

Er zijn inmiddels 32 leveranciers die dynamische contracten aanbieden, waaronder ook steeds meer grote leveranciers. Het aantal aanbieders van dynamische contracten zal volgens de ACM waarschijnlijk blijven groeien, omdat grote leveranciers met de nieuwe Energiewet verplicht worden om ook dynamische contracten aan te bieden.

Meer uit Financieel

Mediabedrijf RTL schrapt ongeveer 600 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.

26 minuten geleden
ING zet met bankengroep verdere stap richting euro-stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.

43 minuten geleden
Nederlandse rechtbank mag Apple-zaak behandelen van EU-hof

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.

1 uur geleden
Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

1 uur geleden
HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

3 uur geleden
AEX-index begint terughoudend na lagere slotkoersen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.

3 uur geleden