Aantal doden bij betogingen Bolivia stijgt
COCHABAMBA (ANP/DPA) - Het aantal mensen dat bij de Boliviaanse stad Cochabamba om het leven is gekomen tijdens botsingen tussen de aanhangers van de afgetreden president Evo Morales en de oproerpolitie is gestegen tot negen. Dit heeft de ombudsman van de stad bekendgemaakt. Vrijdag was nog sprake van vijf doden.
Ongeveer 115 mensen raakten gewond toen de politie en het leger vrijdag een mars van cocaboeren op een brug in Sacaba, ten oosten van de stad Cochabamba, blokkeerden. Ze wilden zich aansluiten bij protesten tegen interim-president Jeanine Áñez maar de politie hield hen tegen bij de brug.
De aanhangers van Morales wilden via Cochabamba naar de regeringszetel in La Paz gaan om hun steun te betuigen aan de ex-president. De ombudsman gaf de veiligheidstroepen de schuld van de dood van de demonstranten. Ze werden doodgeschoten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz maakt zich naar eigen zeggen zorgen dat de Verenigde Staten en Israël geen gezamenlijk plan hebben om een duidelijk einde te maken aan de oorlog in Iran. De situatie wordt volgens hem zelfs steeds onduidelijker.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.
3 uur geleden