Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal doden bij betogingen Bolivia stijgt

Aantal doden bij betogingen Bolivia stijgt

COCHABAMBA (ANP/DPA) - Het aantal mensen dat bij de Boliviaanse stad Cochabamba om het leven is gekomen tijdens botsingen tussen de aanhangers van de afgetreden president Evo Morales en de oproerpolitie is gestegen tot negen. Dit heeft de ombudsman van de stad bekendgemaakt. Vrijdag was nog sprake van vijf doden.

Ongeveer 115 mensen raakten gewond toen de politie en het leger vrijdag een mars van cocaboeren op een brug in Sacaba, ten oosten van de stad Cochabamba, blokkeerden. Ze wilden zich aansluiten bij protesten tegen interim-president Jeanine Áñez maar de politie hield hen tegen bij de brug.

De aanhangers van Morales wilden via Cochabamba naar de regeringszetel in La Paz gaan om hun steun te betuigen aan de ex-president. De ombudsman gaf de veiligheidstroepen de schuld van de dood van de demonstranten. Ze werden doodgeschoten.

Meer uit Buitenland

Magyar naar Brussel voor overleg over bevroren EU-subsidies

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von ⁠der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.

1 uur geleden
Nieuwe gevechten gemeld in Malinese stad Kidal

KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.

2 uur geleden
Zelensky: wereld 40 jaar na Tsjernobyl weer op rand van een ramp

KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."

3 uur geleden
CBS: regering-Trump was doel van verdachte Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.

5 uur geleden
Trump: schietpartij zal me niet 'afschrikken' van Iran-oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.

6 uur geleden
Verdachte van schietpartij media-gala maandag voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.

6 uur geleden
Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

7 uur geleden