Aantal coronagevallen in Rusland boven de 680.000
MOSKOU (ANP) - In Rusland is het aantal besmettingsgevallen met het coronavirus gestegen tot 681.251. De afgelopen 24 uur kwamen er 6736 gevallen bij, meldde The Moscow Times zondag.
Het aantal mensen dat is overleden aan de gevolgen van het coronavirus steeg tot 10.161, een stijging met 134 in het afgelopen etmaal.
Het aantal doden in Rusland ligt nog altijd lager dan in veel andere landen die zwaar zijn getroffen door de pandemie. Critici hebben twijfels over het lage officiële sterftecijfer in Rusland. Ze beschuldigen de autoriteiten ervan lage cijfers te rapporteren om de omvang van de crisis te bagatelliseren.
Genezen
Het afgelopen etmaal zijn 3871 mensen hersteld, in totaal zijn 450.750 genezen verklaard.
Moskou heeft de bewegingsbeperkingen, waaronder verplichte reispassen, op 8 juni opgeheven. Bewoners konden daardoor weer de straten op en de parken in. Veel andere regio's hebben de lockdown-beperkingen opgeheven voorafgaand aan een nationale stemming van 1 juli, ondanks de pandemie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
13 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
13 uur geleden