Aantal coronagevallen in Rusland boven de 680.000
MOSKOU (ANP) - In Rusland is het aantal besmettingsgevallen met het coronavirus gestegen tot 681.251. De afgelopen 24 uur kwamen er 6736 gevallen bij, meldde The Moscow Times zondag.
Het aantal mensen dat is overleden aan de gevolgen van het coronavirus steeg tot 10.161, een stijging met 134 in het afgelopen etmaal.
Het aantal doden in Rusland ligt nog altijd lager dan in veel andere landen die zwaar zijn getroffen door de pandemie. Critici hebben twijfels over het lage officiële sterftecijfer in Rusland. Ze beschuldigen de autoriteiten ervan lage cijfers te rapporteren om de omvang van de crisis te bagatelliseren.
Genezen
Het afgelopen etmaal zijn 3871 mensen hersteld, in totaal zijn 450.750 genezen verklaard.
Moskou heeft de bewegingsbeperkingen, waaronder verplichte reispassen, op 8 juni opgeheven. Bewoners konden daardoor weer de straten op en de parken in. Veel andere regio's hebben de lockdown-beperkingen opgeheven voorafgaand aan een nationale stemming van 1 juli, ondanks de pandemie.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
45 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.
4 uur geleden