Aantal coronagevallen in Rusland boven de 680.000
MOSKOU (ANP) - In Rusland is het aantal besmettingsgevallen met het coronavirus gestegen tot 681.251. De afgelopen 24 uur kwamen er 6736 gevallen bij, meldde The Moscow Times zondag.
Het aantal mensen dat is overleden aan de gevolgen van het coronavirus steeg tot 10.161, een stijging met 134 in het afgelopen etmaal.
Het aantal doden in Rusland ligt nog altijd lager dan in veel andere landen die zwaar zijn getroffen door de pandemie. Critici hebben twijfels over het lage officiële sterftecijfer in Rusland. Ze beschuldigen de autoriteiten ervan lage cijfers te rapporteren om de omvang van de crisis te bagatelliseren.
Genezen
Het afgelopen etmaal zijn 3871 mensen hersteld, in totaal zijn 450.750 genezen verklaard.
Moskou heeft de bewegingsbeperkingen, waaronder verplichte reispassen, op 8 juni opgeheven. Bewoners konden daardoor weer de straten op en de parken in. Veel andere regio's hebben de lockdown-beperkingen opgeheven voorafgaand aan een nationale stemming van 1 juli, ondanks de pandemie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland is zaterdag op de Dag van de Overwinning begonnen met een uitgeklede militaire parade op het Rode Plein in Moskou. Er wordt geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
58 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
14 uur geleden