Aantal coronadoden wereldwijd passeert half miljoen
BALTIMORE (ANP) - Het aantal mensen dat over de hele wereld is overleden als gevolg van het coronavirus, is zondag de grens van 500.000 gepasseerd. Dat blijkt uit een telling van de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore. Eerder zondag ging het aantal mensen wereldwijd dat besmet is met het coronavirus voorbij de 10 miljoen.
De Verenigde Staten hebben de meeste doden met 125.714 sterfgevallen, gevolgd door Brazilië met 57.070 doden en het Verenigd Koninkrijk met 43.634. De meeste vastgestelde besmettingen zijn ook in de VS: 2,53 miljoen, gevolgd door Brazilië met 1,31 miljoen.
In Europa zijn na het Verenigd Koninkrijk, Italië (34.738), Frankrijk (29.781) en Spanje (28.343) het zwaarst getroffen wat betreft het aantal doden als gevolg van de ziekte Covid-19. In Rusland de meeste mensen besmet: ruim 633.000. Volgens de officiële cijfers zijn in Rusland 9060 mensen overleden.
In Nederland is het aantal mensen dat als gevolg van de coronabesmetting is overleden, zondag niet toegenomen en blijven staan op 6105. Het totaal aantal Nederlanders dat positief is getest op het coronavirus is 50.147, meldde gezondheidsinstituut RIVM zondag.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander pro-actiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
27 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.
4 uur geleden