Aantal coronabesmettingen wereldwijd voorbij 10 miljoen
BALTIMORE (ANP) - Het aantal mensen dat over de hele wereld is gestorven als gevolg van het coronavirus nadert het half miljoen. Dat gebeurt naar verwachting in de loop van zondag, dezelfde dag dat bekend werd dat het aantal besmettingen met het coronavirus wereldwijd de 10 miljoen is gepasseerd. Dat blijkt tellingen van de Johns Hopkins Universiteit in het Amerikaanse Baltimore.
De Verenigde Staten tellen de meeste vastgestelde besmettingen: 2,51 miljoen, gevolgd door Brazilië met 1,31 miljoen. Ook als het gaat om het aantal doden door corona staan de VS bovenaan, met 125.539 sterfgevallen, gevolgd door Brazilië met ruim 57.000 doden.
In Europa zijn in Rusland de meeste mensen besmet: ruim 633.000. Wat betreft het aantal doden is het Verenigd Koninkrijk het zwaarst getroffen met 43.500 doden. Volgens de officiële cijfers zijn in Rusland iets meer dan 9000 mensen overleden. Italië, Frankrijk en Spanje tellen na het VK de meeste doden als gevolg van de ziekte Covid-19.
In Nederland is het aantal mensen dat aan de coronabesmetting is overleden, zaterdag met twee slachtoffers opgelopen naar 6105. Het totaal aantal mensen dat positief is getest op het coronavirus is 50.074, meldde gezondheidsinstituut RIVM zaterdag.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
34 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
7 uur geleden