Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronabesmettingen neemt opnieuw toe: 1329 nieuwe gevallen

Aantal coronabesmettingen neemt opnieuw toe: 1329 nieuwe gevallen

THOLEN - Het aantal personen dat afgelopen week positief getest is op het coronavirus is opnieuw toegenomen. Er gaat om 1329 personen. Dat zijn er 342 meer dan het aantal meldingen van vorige week, 795 meer dan van die week daarvoor en 897 meer dan van die week daarvoor. Vorige week waarschuwden de voorzitters van de drie Brabantse Veiligheidsregio's inwoners nog met een 'wake-up call' voor de verspreiding van het virus.

De besmettingen met het coronavirus nemen na weken van afname weer toe. Deze week gaat het om 342 meldingen meer dan de week ervoor. Ook zijn er  in de afgelopen week 23 patiënten gemeld die voor COVID-19 in het ziekenhuis zijn opgenomen. Dat zijn er vier meer dan vorige week. En er zijn negen COVID-19 patiënten als overleden gemeld, twee meer dan in de week er voor.

De cijfers zijn onheilspellend. Vorige week nog sloegen de voorzitters van de veiligheidsregio's in Noord-Brabant nog de handen ineen voor een 'wake-up call' aan de inwoners. "De besmettingen met corona nemen toe. Ook in onze provincie. Het gaat om besmettingen die veelal binnenshuis zijn opgelopen volgens het RIVM. In contacten met familie, vrienden, op kantoor. Dit baart ons zorgen", lieten zij toen weten. "De Brabantse aard is die van gezelligheid en sociaal contact. De laatste maanden hebben wij echter bewezen dat ons gezond Brabantse verstand overheerst. Wij hebben hier in Brabant laten zien hoe je het coronavirus de kop in drukt. En daar komt nu de klad in. Dat is onacceptabel. Alleen samen krijgen wij corona onder controle."

Zij roepen Brabanders op hun gezond verstand te gebruiken en zich aan de volgende regels te houden:

- Hou 1,5 meter afstand, behalve als je jonger dan 18 bent of een huishouden vormt
- Blijf thuis bij klachten en laat u testen. Wacht thuis op de uitslag: afhankelijk van de uitslag kun je daarna boodschappen of een terrasje pakken
- Testen, testen, testen: "We kunnen het niet vaak genoeg zeggen."
- Nies en hoest in de binnenkant van de elleboog
- Blijf de handen wassen

Testen
Wat positief is, is dat het aantal mensen dat zich laat testen toeneemt. In de teststraten steeg het aantal afgenomen testen met bijna 23.000 in vergelijking met de week daarvoor. Het percentage positieve testen is met 1,0% gelijk gebleven aan een week eerder.

Meer uit Tholen

Jongeren zien niks in helmplicht op e-bikes: ‘Dan gaat m’n haar nog slechter zitten’

THOLEN - Het kabinet wil vanaf 2027 een helmplicht voor minderjarigen op e-bikes en fatbikes. Hoe denken jongeren hierover? De gemeente Tholen begrijpt het voornemen, maar de jeugd zit hier niet op te wachten.

1 uur geleden
Drie jubilarissen in het zonnetje bij Fluplandse vrouwenvereniging

SINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.

4 uur geleden
Hulp komt te laat voor schaap op z’n rug: Zo kun je het dier in nood zelf helpen

POORTVLIET - De brandweer was maandag uitgerukt naar Poortvliet nadat iemand een schaap op zijn rug had gezien. Helaas kwam hulp te laat voor het dier. Volgens de Dierenbescherming is een schaap op zijn rug een levensbedreigende situatie en kun je het dier in nood ook zelf helpen.

8 uur geleden
WHS beloont zichzelf niet in goede tweede helft tegen koploper [SPEELRONDE 12]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.

1 dag geleden
Dit is waarom christenen deze week elke avond samen bidden in Thoolse kerken

THOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.

1 dag geleden
Thoolse brug gaat niet zes, maar tien keer in de avond en nacht dicht

HALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.

2 dagen geleden
Blue Monday: waarom vandaag ‘de meest sombere dag van het jaar’ wordt genoemd

THOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?

2 dagen geleden