Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronabesmettingen neemt opnieuw toe: 1329 nieuwe gevallen

Aantal coronabesmettingen neemt opnieuw toe: 1329 nieuwe gevallen

THOLEN - Het aantal personen dat afgelopen week positief getest is op het coronavirus is opnieuw toegenomen. Er gaat om 1329 personen. Dat zijn er 342 meer dan het aantal meldingen van vorige week, 795 meer dan van die week daarvoor en 897 meer dan van die week daarvoor. Vorige week waarschuwden de voorzitters van de drie Brabantse Veiligheidsregio's inwoners nog met een 'wake-up call' voor de verspreiding van het virus.

De besmettingen met het coronavirus nemen na weken van afname weer toe. Deze week gaat het om 342 meldingen meer dan de week ervoor. Ook zijn er  in de afgelopen week 23 patiënten gemeld die voor COVID-19 in het ziekenhuis zijn opgenomen. Dat zijn er vier meer dan vorige week. En er zijn negen COVID-19 patiënten als overleden gemeld, twee meer dan in de week er voor.

De cijfers zijn onheilspellend. Vorige week nog sloegen de voorzitters van de veiligheidsregio's in Noord-Brabant nog de handen ineen voor een 'wake-up call' aan de inwoners. "De besmettingen met corona nemen toe. Ook in onze provincie. Het gaat om besmettingen die veelal binnenshuis zijn opgelopen volgens het RIVM. In contacten met familie, vrienden, op kantoor. Dit baart ons zorgen", lieten zij toen weten. "De Brabantse aard is die van gezelligheid en sociaal contact. De laatste maanden hebben wij echter bewezen dat ons gezond Brabantse verstand overheerst. Wij hebben hier in Brabant laten zien hoe je het coronavirus de kop in drukt. En daar komt nu de klad in. Dat is onacceptabel. Alleen samen krijgen wij corona onder controle."

Zij roepen Brabanders op hun gezond verstand te gebruiken en zich aan de volgende regels te houden:

- Hou 1,5 meter afstand, behalve als je jonger dan 18 bent of een huishouden vormt
- Blijf thuis bij klachten en laat u testen. Wacht thuis op de uitslag: afhankelijk van de uitslag kun je daarna boodschappen of een terrasje pakken
- Testen, testen, testen: "We kunnen het niet vaak genoeg zeggen."
- Nies en hoest in de binnenkant van de elleboog
- Blijf de handen wassen

Testen
Wat positief is, is dat het aantal mensen dat zich laat testen toeneemt. In de teststraten steeg het aantal afgenomen testen met bijna 23.000 in vergelijking met de week daarvoor. Het percentage positieve testen is met 1,0% gelijk gebleven aan een week eerder.

Meer uit Tholen

Van winterpret tot een iglo: Jullie leukste foto’s van Tholen in de sneeuw

THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.

12 uur geleden
Rook uit dak en plafond van basisschool De Rieburch, gebouw ontruimd

SINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig

15 uur geleden
Jaarwisseling op Tholen rustig verlopen, geen inzet van politie of brandweer

THOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.

18 uur geleden
Sneeuw zorgt nog steeds voor gladde wegen, regen maakt het vanavond erger

WEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.

21 uur geleden
Oproep: Deel je leukste sneeuwfoto’s met de Thoolse Bode [OPROEP]

THOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.

1 dag geleden
Code oranje voor Zeeland ingetrokken, tot vrijdagochtend code geel van kracht

THOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.

1 dag geleden
Philipsdam weer open na afsluiting door gestrande vrachtwagen [UPDATE]

SINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.

1 dag geleden