Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal asielverzoeken stijgt het meest sinds 2015

Aantal asielverzoeken stijgt het meest sinds 2015

DEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielverzoeken ging in het derde kwartaal van 2021 flink omhoog, het snelst sinds de vluchtelingencrisis in 2015. Vooral Syriërs, Afghanen en Turken meldden zich als asielzoeker. Dat meldt het statistiekbureau CBS op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND).

In het derde kwartaal deden 8845 mensen een eerste asielverzoek. Dat is ruim tweeënhalf keer meer dan in het tweede kwartaal. Ook kwamen er 7 procent meer zogenoemde nareizigers deze kant op. Dat betreft gezinsleden die zijn herenigd met iemand die al een asielvergunning heeft.

Syriërs deden 2550 eerste asielverzoeken in het derde kwartaal, tegen 1015 een kwartaal eerder. Daarmee vormen zij nog steeds de grootste groep. Het aantal verzoeken van Afghanen ging wel relatief snel omhoog, van 210 in het tweede kwartaal naar 1565 in het derde kwartaal. De IND kreeg vier keer meer aanvragen binnen van mensen met een Turkse nationaliteit.

De toename van het aantal nareizigers komt vrijwel volledig omdat meer Syriërs en Turken op deze manier het land in kwamen. Er kwamen juist minder nareizigers deze kant op met een Eritrese en Jemenitische nationaliteit.

Vluchtelingen die zich in Nederland willen vestigen, moeten daarvoor een eerste asielverzoek indienen. De IND voert vervolgens meerdere gesprekken met de aanvrager en willigt het verzoek in of wijst dit af. De asielzoeker kan na afwijzing nog een herhaald verzoek indienen als die over nieuwe informatie beschikt die mogelijk een ander licht werpt op de zaak.

Meer uit Binnenland

Eerste stembureaus openen om middernacht

DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.

10 minuten geleden
Jumbo haalt diepvriessperziebonen uit winkels na vondst muizen

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.

34 minuten geleden
Dokkum viert Koningsdag ook in het weekend en met een koningslied

DOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.

3 uur geleden
Stichting Vluchteling ziet nood in Libanon 'razendsnel' toenemen

DEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.

4 uur geleden
Maatregelen Groningen tegen aanvaringen met kleine windmolens

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.

4 uur geleden
Hardenberg legt COA dwangsom op om sluiting azc af te dwingen

HARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.

6 uur geleden
Advocaten: Promes geeft steken met mes familielid toe

AMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".

7 uur geleden