Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal asielverzoeken stijgt het meest sinds 2015

Aantal asielverzoeken stijgt het meest sinds 2015

DEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielverzoeken ging in het derde kwartaal van 2021 flink omhoog, het snelst sinds de vluchtelingencrisis in 2015. Vooral Syriërs, Afghanen en Turken meldden zich als asielzoeker. Dat meldt het statistiekbureau CBS op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND).

In het derde kwartaal deden 8845 mensen een eerste asielverzoek. Dat is ruim tweeënhalf keer meer dan in het tweede kwartaal. Ook kwamen er 7 procent meer zogenoemde nareizigers deze kant op. Dat betreft gezinsleden die zijn herenigd met iemand die al een asielvergunning heeft.

Syriërs deden 2550 eerste asielverzoeken in het derde kwartaal, tegen 1015 een kwartaal eerder. Daarmee vormen zij nog steeds de grootste groep. Het aantal verzoeken van Afghanen ging wel relatief snel omhoog, van 210 in het tweede kwartaal naar 1565 in het derde kwartaal. De IND kreeg vier keer meer aanvragen binnen van mensen met een Turkse nationaliteit.

De toename van het aantal nareizigers komt vrijwel volledig omdat meer Syriërs en Turken op deze manier het land in kwamen. Er kwamen juist minder nareizigers deze kant op met een Eritrese en Jemenitische nationaliteit.

Vluchtelingen die zich in Nederland willen vestigen, moeten daarvoor een eerste asielverzoek indienen. De IND voert vervolgens meerdere gesprekken met de aanvrager en willigt het verzoek in of wijst dit af. De asielzoeker kan na afwijzing nog een herhaald verzoek indienen als die over nieuwe informatie beschikt die mogelijk een ander licht werpt op de zaak.

Meer uit Binnenland

Gemeenten vaak onduidelijk over toegankelijkheid stembureaus

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten vermelden vaak niet duidelijk waar mensen met een beperking kunnen stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen. Dat blijkt uit onderzoek van het ANP op basis van Waarismijnstembureau.nl.

1 uur geleden
Timmermans: geleerd van 'te harde' bezuinigingen kabinet-Rutte II

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans wil niet nu al "te hard" bezuinigen op bijvoorbeeld de zorg, om nu al geld vrij te maken waarmee een volgend kabinet de defensie-uitgaven verder kan opvoeren. In het WNL-programma Café Kockelmann zei hij te hebben geleerd van het kabinet-Rutte II, waarin VVD en PvdA volgens hem harder bezuinigden dan nodig was.

7 uur geleden
Politie onderzoekt brieven met belastende tekst aan 'New Familie'

HAREN (ANP) - Op zeker vijftien adressen in Zuidlaren en Haren zijn de afgelopen weken brieven bezorgd waarin "belastende teksten" staan. Ook zit er een foto bij van een nog onbekende persoon, meldt de politie.

13 uur geleden
KNMI waarschuwt voor zware windstoten zondag in het noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland komen zondagochtend en -middag zware windstoten voor, vooral in de kustgebieden. Het KNMI geeft code geel af voor Noord-Holland, Friesland, Groningen en het Waddengebied.

14 uur geleden
Man met nepvuurwapen opgepakt bij Utrecht Science Park

UTRECHT (ANP) - Een man met een nepvuurwapen is aangehouden bij een woning aan het Salamancapad in de Utrechtse universiteitswijk Utrecht Science Park, meldt de politie. De 24-jarige man uit Almelo was net teruggekomen van een verkleedpartij.

15 uur geleden
Anti-azc-protest Sliedrecht afgelast uit vrees voor onrust

SLIEDRECHT (ANP) - De demonstratie van AZC Alert Sliedrecht komende zaterdag gaat niet door. De organisatoren melden dat hooligans mogelijk wilden komen om "rotzooi" te trappen en dat Sliedrechtse jongeren vuurwerk wilden afsteken. "Ondanks dat bij geen enkele van de demonstraties onder de vlag van het Landelijk Estafetteprotest ongeregeldheden hebben plaatsgevonden, willen wij niet het risico lopen dat Sliedrecht te maken krijgt met Malieveld-toestanden", schrijven de organisatoren op Facebook.

15 uur geleden
Politiemedewerker Rotterdam ontslagen om verdenking zedendelicten

ROTTERDAM (ANP) - Een medewerker van de Rotterdamse politie is ontslagen vanwege "ernstig plichtsverzuim". Hij zit momenteel vast omdat hij wordt verdacht van meerdere zedenmisdrijven, meldt de politie. De verdachte zou tussen 2020 en 2024 zeker vier minderjarige jongens seksueel hebben misbruikt. Ook zou hij onrechtmatig politiesystemen hebben ingezien en wordt zijn rol onderzocht bij een incident waarbij een arrestant gewond raakte.

16 uur geleden