Aanmelding voor Burendag 2021 op Tholen van start
THOLEN - De inschrijving voor Burendag 2021 is van start gegaan. Iedereen die zijn buren beter wil leren kennen kan een Burendagactiviteit aanmelden via Burendag.nl. Voor de 16e keer organiseren Douwe Egberts en het Oranje Fonds deze dag om ervoor te zorgen dat buurten socialer en veiliger worden. Dit jaar valt Burendag op 25 september. Ook bij deze editie staan gezondheid en veiligheid voorop. Met de huidige versoepelingen in het achterhoofd hopen de organisatoren echter dat Burendag dit jaar weer zoveel mogelijk als vanouds samen met elkaar gevierd kan worden.
Burendag is ontstaan vanuit de gedachte dat buurten gezelliger, socialer en veiliger worden als buren elkaar kennen. Nu we door de coronacrisis nog meer tijd in onze eigen buurt doorbrengen dan voorheen, is dat nog belangrijker geworden. Burendag biedt iedereen in Nederland een mooie gelegenheid om op een laagdrempelige manier in contact te komen met hun buren. Zo kan iedereen ontdekken wie er in zijn of haar buurt woont en wordt tijdens Burendag vaak de basis gelegd voor nieuwe contacten. Zo kan één dag een effect hebben dat veel langer duurt.
Veilig
Dat iedereen op een veilige en verantwoorde manier deelneemt aan Burendag is voor de organisatoren ook dit jaar van groot belang. Douwe Egberts en het Oranje Fonds roepen alle deelnemers dan ook op zich tijdens Burendag aan de dan geldende coronamaatregelen houden. Op de website en social media kanalen bieden de organisatoren hier de komende tijd tips en inspiratie voor. De hoop is dat er eind september weer meer mogelijk is en dat we Burendag misschien zelfs weer als vanouds kunnen vieren, maar niets is met zekerheid te zeggen.
‘We hebben elkaar nodig’
Sandra Jetten, directeur Oranje Fonds: “Mensen in de buurt hebben waar je op terug kunt vallen was altijd al belangrijk. Door de coronacrisis is dat belang extra duidelijk geworden. Velen hebben de afgelopen periode omgekeken naar buurtgenoten, bijvoorbeeld door boodschappen te doen of simpelweg een praatje op afstand te maken. We hebben allemaal gevoeld: we hebben elkaar nodig. Burendag zorgt ervoor dat iedereen z’n buren kan leren kennen. Zo is het gemakkelijker om op elkaar terug te vallen wanneer dat nodig is. Als we er allemaal voor elkaar zijn, staat niemand er alleen voor. En dat is waar het Oranje Fonds zich het hele jaar door voor inzet.”
‘Behoefte aan écht contact’
John Brands, algemeen directeur Jacobs Douwe Egberts Nederland; “Met Burendag brengen we al meer dan 15 jaar mensen bij elkaar. Dat is belangrijk, want als buren elkaar goed kennen, zijn zij vaker bereid elkaar de helpende hand of een luisterend oor te bieden. Dat hebben we tijdens de coronacrisis ook gezien. We hebben allemaal behoefte aan écht contact, nu misschien wel meer dan ooit. We hopen dan ook dat we deze Burendag weer veel mensen kunnen stimuleren om verbinding met elkaar en met de buurt op te zoeken.”
Duizenden buurten
In 2006 organiseerde Douwe Egberts de eerste Burendag met 300.000 deelnemers, waarna het Oranje Fonds als medeorganisator in 2008 aansloot. Sinds 2006 organiseerden buurten al zo’n 52.000 Burendagactiviteiten. Inmiddels doen er jaarlijks duizenden buurten mee. Buren kunnen via Burendag.nl een aanvraag bij het Oranje Fonds indienen voor een financiële bijdrage van maximaal 400 euro voor hun Burendagactiviteiten. Om hiervoor in aanmerking te komen moet de activiteit aan bepaalde voorwaarden voldoen. Deze vind je op Burendag.nl.[n]
Meer uit Tholen
THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
2 uur geledenTHOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
9 uur geledenTHOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
1 dag geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
1 dag geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
1 dag geledenTHOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
2 dagen geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
2 dagen geleden