Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanleg gaspijplijn Nord Stream 2 mag doorgaan in Duitse wateren

Aanleg gaspijplijn Nord Stream 2 mag doorgaan in Duitse wateren

HAMBURG (ANP/DPA) - De aanleg van de omstreden gaspijplijn Nord Stream 2 van Rusland naar Duitsland mag weer verdergaan in Duitse wateren. Het Duitse Federale Maritieme en Hydrografische Agentschap (BSH) had hiervoor eigenlijk al in januari toestemming gegeven. Maar daarna liep er nog een bezwaarprocedure van een milieuorganisatie. Nu heeft de toezichthouder aangegeven dat het besluit uit januari daadwerkelijk kan worden doorgevoerd.

De pijpleiding is al voor het grootste deel klaar, maar er is nog steeds veel gesteggel over en de werkzaamheden in Duits gebied liggen al maanden stil. De Verenigde Staten zijn tegen de pijpleiding, omdat Moskou daarmee meer invloed in West-Europa zou krijgen. Washington dreigde eerder ook voortdurend met sancties voor ondernemingen die meewerken aan de aanleg. Bij Nord Stream 2 zijn veel bedrijven betrokken, onder meer olie- en gasconcern Shell.

Ook Europese landen als Polen en Oekraïne zijn fel tegen het project. De Duitse regering stelt juist dat de gaspijplijn zorgt voor een directe en zekere energietoevoer. Met Nord Stream 2 moet de capaciteit voor gasleveranties van Rusland aan Duitsland worden verdubbeld.

Meer uit Financieel

Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

1 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

1 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

3 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

5 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

6 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

6 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

6 uur geleden