Aankomende leider van Bangladesh geland in Dhaka
DHAKA (ANP/AFP) - Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus is vanuit Europa teruggekeerd naar Bangladesh om het land te leiden. De 84-jarige econoom zei bij aankomst op de luchthaven in Dhaka dat zijn land voor de tweede keer de onafhankelijkheid kan vieren.
Yunus gaat een interim-regering aansturen na het vertrek van premier Hasina Wajed. Zij vluchtte naar het buitenland nadat rellen tegen haar bewind waren geëscaleerd.
Bij de wekenlange protesten vielen honderden doden. Yunus zei dat het herstellen van de rust nu prioriteit heeft. Hij vroeg landgenoten om hun vertrouwen in hem te tonen door te zorgen dat het geweld stopt.
Onduidelijkheid
De econoom won in 2006 de Nobelprijs voor de Vrede. Hij geldt als een pionier op het gebied van microkredieten, kleine zakelijke leningen waarmee armoede kan worden bestreden.
Yunus kan mogelijk donderdag al formeel worden aangesteld als nieuwe regeringsleider. Verder bestaat nog veel onduidelijkheid over hoe de nieuwe regering eruit komt te zien en welke rol het leger gaat spelen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
44 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
49 minuten geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
7 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
10 uur geleden