Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aankomende leider van Bangladesh geland in Dhaka

Aankomende leider van Bangladesh geland in Dhaka

DHAKA (ANP/AFP) - Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus is vanuit Europa teruggekeerd naar Bangladesh om het land te leiden. De 84-jarige econoom zei bij aankomst op de luchthaven in Dhaka dat zijn land voor de tweede keer de onafhankelijkheid kan vieren.

Yunus gaat een interim-regering aansturen na het vertrek van premier Hasina Wajed. Zij vluchtte naar het buitenland nadat rellen tegen haar bewind waren geëscaleerd.

Bij de wekenlange protesten vielen honderden doden. Yunus zei dat het herstellen van de rust nu prioriteit heeft. Hij vroeg landgenoten om hun vertrouwen in hem te tonen door te zorgen dat het geweld stopt.

Onduidelijkheid

De econoom won in 2006 de Nobelprijs voor de Vrede. Hij geldt als een pionier op het gebied van microkredieten, kleine zakelijke leningen waarmee armoede kan worden bestreden.

Yunus kan mogelijk donderdag al formeel worden aangesteld als nieuwe regeringsleider. Verder bestaat nog veel onduidelijkheid over hoe de nieuwe regering eruit komt te zien en welke rol het leger gaat spelen.

Meer uit Buitenland

Rechters Brazilië bevestigen celstraf oud-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.

1 uur geleden
Medeontdekker DNA-structuur, James Watson, overleden

WASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).

3 uur geleden
Turkije: arrestatiebevelen tegen Israëliërs, onder wie Netanyahu

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.

3 uur geleden
VS: Israël zelf waarschuwde voor oorlogsmisdaden leger in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.

6 uur geleden
Parijs roept Fransen in Mali op er weg te gaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.

7 uur geleden
Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

9 uur geleden
Israëlisch leger doodt twee tieners op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.

9 uur geleden