Aanklacht in Georgia tegen Trump en 18 anderen telt 41 punten
ATLANTA (ANP/RTR) - Voormalig president Donald Trump is door de staat Georgia aangeklaagd wegens het aanzetten tot verkiezingsfraude. Trump wordt aangeklaagd wegens valsheid in geschrifte en afpersing.
Andere aanklachten zijn onder andere het afleggen van valse verklaringen, het maken en distribueren van valse documenten en obstructie.
In de aanklacht, die volgens CNN 98 pagina's telt en 41 punten bevat, worden 18 anderen eveneens aangeklaagd, onder wie de juristen Rudy Giuliani en John Eastman en voormalig stafchef van het Witte Huis Mark Meadows. Eerder sprak persbureau Reuters nog over 13 punten.
RICO Act
Trump wordt aangeklaagd voor het overtreden van de Georgia RICO Act, een wet die inhoudt dat verdachten die zelfs indirect betrokken zijn bij afpersing toch vervolgd kunnen worden. De RICO act werd oorspronkelijk in het leven geroepen om de georganiseerde misdaad te bestrijden.
Drie assistenten van Trump worden aangeklaagd wegens vervalsing in de eerste graad.
Samenzwering
"Trump en de andere beklaagden die zijn aangeklaagd, weigerden te accepteren dat Trump verloor, en zij sloten zich willens en wetens en opzettelijk aan bij een samenzwering om de uitkomst van de verkiezingen onrechtmatig te veranderen in het voordeel van Trump", stelt de aanklacht.
"Die samenzwering bevatte een gemeenschappelijk plan en doel om twee of meer afpersingsactiviteiten te plegen in Fulton County, Georgia, elders in de staat Georgia en in andere staten."
Verdachten samen berechten
Openbaar aanklager Frani Willis wil de 19 aangeklaagden samen berechten.
De aanklacht is de uitkomst van een onderzoek van Willis, die twee jaar lang heeft onderzocht of oud-president Donald Trump en anderen de wet hebben overtreden door te proberen de verkiezingsuitslag van 2020 in de Amerikaanse staat Georgia te kantelen in het voordeel van de Republikeinen.
Telefoongesprek
De zaak komt voort uit een telefoontje van 2 januari 2021 waarin Trump er bij de hoogste verkiezingsfunctionaris van Georgia op aandrong om genoeg stemmen te vinden om zijn nipte verlies in de staat ongedaan te maken. De verkiezingsfunctionaris weigerde dit te doen.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
3 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
6 uur geleden