Noord-Korea lanceert opnieuw een raket
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.
De raket legde een afstand van circa 700 kilometer af voordat die in het water belandde. Er zijn volgens Japan geen meldingen van schade of gewonden.
De lancering komt een dag nadat Pyongyang de nieuwste Amerikaanse sancties tegen Noord-Korea had veroordeeld. De maatregelen zijn gericht op acht functionarissen en twee instellingen wegens vermeende witwaspraktijken.
APEC-top
De vorige rakettest van Pyongyang vond vorige maand plaats voorafgaand aan de APEC-top in Zuid-Korea, waar onder anderen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping naartoe gingen. De Amerikanen hebben sindsdien opnieuw hun steun uitgesproken aan de veiligheidsalliantie met de regering in Seoul.
Daarnaast heeft Trump Zuid-Korea toestemming gegeven voor de bouw van een nucleair aangedreven onderzeeër, die langer onder water kan blijven dan exemplaren die op diesel werken. De productie vindt volgens Trump plaats in de Verenigde Staten. Maar Seoul wil brandstof van de VS ontvangen en de onderzeeër in eigen land bouwen.
Noord-Korea mag volgens VN-resoluties geen ballistische raketten, die uitgerust kunnen worden met een kernkop, afvuren of testen. Het Aziatische land heeft de afgelopen jaren aanzienlijk meer rakettesten uitgevoerd. Analisten zeggen dat het doel is om de precisie van aanvallen te verbeteren, de Verenigde Staten en Zuid-Korea uit te dagen en wapens te testen voordat ze mogelijk aan Rusland worden verkocht.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
4 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
5 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
7 uur geleden