Aanhoudingen in internationaal onderzoek naar wapenhandelaars
OSS (ANP) - In een internationaal onderzoek naar een misdaadsyndicaat dat vuurwapens vervaardigt en levert, zijn twee verdachten aangehouden. Het gaat om mannen van 48 en 53 jaar, beide uit het Brabantse Oss. Op vier adressen in Oss en een in Dinteloord zijn doorzoekingen geweest, aldus de politie woensdag. Tegelijk werden in Tsjechië doorzoekingen gedaan en werden daar twee verdachten aangehouden van 37 en 45 jaar oud.
De 48-jarige man uit Oss en de 37-jarige man uit Tsjechië zijn als hoofdverdachte aangemerkt.
Het onderzoek naar het syndicaat loopt sinds begin dit jaar. Vermoedelijk hebben wapenhandelaren meer dan duizend vuurwapens verstrekt aan criminele groeperingen in Nederland, Oostenrijk, Denemarken, Duitsland, Portugal, Zweden en Tsjechië. In een poging deze leveranciers voor de rechter te brengen is een zogeheten taskforce opgericht bij Europol. Nederland maakt hiervan deel uit, samen met Slowakije, België, Spanje, Duitsland, Oostenrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk.
Gevonden vuurwapens
Bij de doorzoekingen in Nederland werden onder meer een fors geldbedrag, vuurwapens en auto's aangetroffen. In Tsjechië vond de politie onder meer telefoons, administratie, een auto en een fors geldbedrag. In beide landen zijn gegevensdragers in beslag genomen. De twee verdachten die in Tsjechië werden aangehouden, "zullen op enig moment worden uitgeleverd aan Nederland", aldus de politie.
De aanleiding voor het onderzoek is een aangetroffen partij van 22 vuurwapens, verborgen in een pallet met potgrond bij Hoek van Holland, die onderweg was naar het Verenigd Koninkrijk. In het onderzoek, met de naam 26Bridport, zijn eerder aanhoudingen verricht. Een 55-jarige man uit Oss zit sinds zijn aanhouding op 8 juni dit jaar vast. In zijn voertuig werd een partij vuurwapens aangetroffen. Ook werd eerder een leverancier van wapens aangehouden. Dat was op 14 september dit jaar. Meer aanhoudingen worden niet uit gesloten, aldus de politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
17 uur geleden