Aanhoudingen in internationaal onderzoek naar wapenhandelaars
OSS (ANP) - In een internationaal onderzoek naar een misdaadsyndicaat dat vuurwapens vervaardigt en levert, zijn twee verdachten aangehouden. Het gaat om mannen van 48 en 53 jaar, beide uit het Brabantse Oss. Op vier adressen in Oss en een in Dinteloord zijn doorzoekingen geweest, aldus de politie woensdag. Tegelijk werden in Tsjechië doorzoekingen gedaan en werden daar twee verdachten aangehouden van 37 en 45 jaar oud.
De 48-jarige man uit Oss en de 37-jarige man uit Tsjechië zijn als hoofdverdachte aangemerkt.
Het onderzoek naar het syndicaat loopt sinds begin dit jaar. Vermoedelijk hebben wapenhandelaren meer dan duizend vuurwapens verstrekt aan criminele groeperingen in Nederland, Oostenrijk, Denemarken, Duitsland, Portugal, Zweden en Tsjechië. In een poging deze leveranciers voor de rechter te brengen is een zogeheten taskforce opgericht bij Europol. Nederland maakt hiervan deel uit, samen met Slowakije, België, Spanje, Duitsland, Oostenrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk.
Gevonden vuurwapens
Bij de doorzoekingen in Nederland werden onder meer een fors geldbedrag, vuurwapens en auto's aangetroffen. In Tsjechië vond de politie onder meer telefoons, administratie, een auto en een fors geldbedrag. In beide landen zijn gegevensdragers in beslag genomen. De twee verdachten die in Tsjechië werden aangehouden, "zullen op enig moment worden uitgeleverd aan Nederland", aldus de politie.
De aanleiding voor het onderzoek is een aangetroffen partij van 22 vuurwapens, verborgen in een pallet met potgrond bij Hoek van Holland, die onderweg was naar het Verenigd Koninkrijk. In het onderzoek, met de naam 26Bridport, zijn eerder aanhoudingen verricht. Een 55-jarige man uit Oss zit sinds zijn aanhouding op 8 juni dit jaar vast. In zijn voertuig werd een partij vuurwapens aangetroffen. Ook werd eerder een leverancier van wapens aangehouden. Dat was op 14 september dit jaar. Meer aanhoudingen worden niet uit gesloten, aldus de politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
2 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
6 uur geleden