Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhangers Le Pen demonstreren in Parijs tegen haar uitsluiting

Aanhangers Le Pen demonstreren in Parijs tegen haar uitsluiting

PARIJS (ANP) - Duizenden aanhangers van de Franse politica Marine Le Pen zijn op de Place Vauban in Parijs bijeengekomen voor een demonstratie tegen de veroordeling van de partijleider van Rassemblement National voor gesjoemel met EU-gelden en de uitsluiting voor de komende presidentsverkiezingen.

Le Pen herhaalde dat haar veroordeling een "politiek gemotiveerde beslissing" en dat haar partij het "slachtoffer van een heksenjacht" was. Ze beloofde haar aanhang niet op te geven. De uiterst rechtse Le Pen riep voorafgaand aan de bijeenkomst haar aanhangers op om inspiratie te halen uit de vrijheidsstrijd van Martin Luther King. Hij was in de jaren zestig de belangrijkste Amerikaanse voorvechter van geweldloosheid in de strijd voor gelijke rechten voor zwarte Amerikanen.

Le Pen mag door haar veroordeling vijf jaar lang niet meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen. Ze zei die veroordeling op een vreedzame manier te willen aanvechten.

Jordan Bardella, partijvoorzitter van Rassemblement National, zei dat Le Pen onterecht is uitgesloten van deelname aan verkiezingen. "Niet alleen is Marine Le Pen onterecht veroordeeld, het is de Franse democratie die wordt geëxecuteerd op basis van een simpele rechterlijke beslissing," zei hij tot de aanhangers en partijleden bij de demonstratie. Hij zei nog dat zijn partij niet alle rechters in diskrediet wil brengen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne valt Russische oliefaciliteiten aan na zware raketaanval

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.

27 minuten geleden
Iraanse garde meldt ongeluk met twee schepen in Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.

1 uur geleden
VS: Vliegveld en haven in Jordanië ontruimd vanwege dreiging

AQABA (ANP/RTR) - De internationale luchthaven en zeehaven in Aqaba, in het zuiden van Jordanië, zijn ontruimd vanwege een "specifieke en geloofwaardige dreiging", meldt de Amerikaanse ambassade zondag. De Jordaanse autoriteiten ontkennen dat ze een evacuatiebevel hebben uitgevaardigd.

1 uur geleden
12.000 hectare verwoest door grote natuurbrand boven Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.

1 uur geleden
Man overleden na schietincident bij Antwerpse discotheek

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.

3 uur geleden
Rijkswaterstaat: handhaving Merwedebrug nog onderwerp van gesprek

GORINCHEM (ANP) - Hoe de handhaving van het verbod op vrachtverkeer op de Merwedebrug er precies uit gaat zien, is nog onderwerp van gesprek met het Openbaar Ministerie en de politie. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondagochtend weten. Ze spreekt nu vooral van een oproep aan vrachtverkeer om zich aan de maatregel te houden.

4 uur geleden
Minister: Rusland vuurde recordaantal ballistische raketten af

KYIV (ANP) - Rusland vuurde bij de aanvallen op Oekraïne in de nacht van zaterdag op zondag 41 raketten af, meldt de Oekraïense luchtmacht. Volgens waarnemend minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha gaat het om een recordaantal ballistische raketten, schrijft hij op X.

4 uur geleden