Aangifte AfD tegen Merkel om politieke crisis Thüringen
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft aangifte gedaan tegen de bondskanselier Angela Merkel aan wegens machtsmisbruik. De rechtspopulistische partij verwijt Merkel dat ze zich als bondskanselier er negatief over heeft uitgelaten dat de premier van de deelstaat Thüringen is verkozen met steun van haar partij CDU en de AfD.
"Ik doe aangifte tegen Merkel vanwege haar dwang om de premier te laten opstappen", schrijft Björn Höcke, de AfD-fractieleider in de deelstaat, op Twitter. Merkel liet tijdens een bezoek aan Afrika weten dat ze het niet eens was met de samenwerking met AfD.
"Mevrouw Merkel heeft geen relevante functie meer binnen het CDU en was in Zuid-Afrika op bezoek als Duitse regeringschef en niet als CDU-lid", aldus AfD-partijleider Jörg Meuthen. "Het is helder dat haar uitspraken een geval van ambtsmisbruik zijn en de gelijkheid tussen partijen schaden."
De Thüringse premier Thomas Kemmerich (FDP) ruimde kort na zijn aantreden alweer het veld, vanwege de ophef die de steun van de partij AfD teweeg bracht. Binnen de gevestigde partijen wordt het als een taboe gezien om samen te werken met die partij.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse marine-eenheden hebben sinds het begin van de blokkade van de Straat van Hormuz acht olietankers onderschept die Iraanse havens binnenvoeren of verlieten. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.
3 uur geledenLIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.
3 uur geleden