Aandelenbeurzen in New York lijden verlies na Fed-besluit
NEW YORK (ANP) - De toelichting op het rentebesluit van de Federal Reserve is niet goed gevallen op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijkste graadmeters op Wall Street eindigden woensdag lager, waarbij vooral techbedrijven verliezen leden. Het beursdebuut van Klaviyo verliep stormachtig, waarbij het marketing- en softwarebedrijf een deel van zijn eerdere koerswinsten weer prijsgaf.
De Fed hield de rente zoals verwacht onveranderd, waarmee de beleidsmakers een pas op de plaats maakten in hun strijd tegen de hoge inflatie. Maar uit nieuwe prognoses kwam naar voren dat een meerderheid van de kopstukken verwacht dat de rente dit jaar nog wel verder omhoog moet om de sterke prijsstijgingen af te remmen.
Tegenover verwachte renteverhogingen, staat dat het Fed positiever is over de economische vooruitzichten. Zo rekenen ze in doorsnee op een sterkere economische groei en lagere werkloosheid.
Klaviyo
De Nasdaq, waarin techbedrijven dominant zijn, verloor 1,5 procent tot 13.469,13 punten na die toelichting. Relatief dure aandelen voor technologiebedrijven verliezen doorgaans het snelst aan aantrekkelijkheid als rentes stijgen. De Dow-Jonesindex verloor 0,2 procent tot 34.440,88 punten en de brede S&P 500 zakte 0,9 procent tot 4402,20 punten.
Beleggers hadden ook aandacht voor de beursgang van Klaviyo, dat andere bedrijven een platform levert voor het automatisch versturen van marketingmails. Aanvankelijk steeg het aandeel ruim 20 procent, maar eindigde uiteindelijk 9 procent hoger dan de introductieprijs.
Koersdaling Ford
Ford ging 1,6 procent omlaag. De autofabrikant heeft een voorlopig loonakkoord bereikt met de Canadese vakbond Unifor, waarmee een staking in Canada van de baan lijkt. In de Verenigde Staten duurt de staking die afgelopen vrijdag begon bij de autofabrieken van Ford, General Motors (min 2,2 procent) en Stellantis (plus 1,7 procent) nog altijd voort.
General Mills eindigde vrijwel vlak. De voedingsmiddelenproducent, eigenaar van merken als Cheerios, Bugles en Häagen-Dazs, boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht.
Dollar- en oliekoersen
De euro daalde zo'n 0,8 procent ten opzichte van de dollar na de verwachte rentestijging in de VS later dit jaar. Een euro was 1,0653 dollar waard.
De olieprijzen zakten licht. Een vat Amerikaanse olie was 1 procent goedkoper op 90,28 dollar per vat. Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 93,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.
3 uur geledenNAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
4 uur geleden