Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen in New York lijden verlies na Fed-besluit

Aandelenbeurzen in New York lijden verlies na Fed-besluit

NEW YORK (ANP) - De toelichting op het rentebesluit van de Federal Reserve is niet goed gevallen op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijkste graadmeters op Wall Street eindigden woensdag lager, waarbij vooral techbedrijven verliezen leden. Het beursdebuut van Klaviyo verliep stormachtig, waarbij het marketing- en softwarebedrijf een deel van zijn eerdere koerswinsten weer prijsgaf.

De Fed hield de rente zoals verwacht onveranderd, waarmee de beleidsmakers een pas op de plaats maakten in hun strijd tegen de hoge inflatie. Maar uit nieuwe prognoses kwam naar voren dat een meerderheid van de kopstukken verwacht dat de rente dit jaar nog wel verder omhoog moet om de sterke prijsstijgingen af te remmen.

Tegenover verwachte renteverhogingen, staat dat het Fed positiever is over de economische vooruitzichten. Zo rekenen ze in doorsnee op een sterkere economische groei en lagere werkloosheid.

Klaviyo

De Nasdaq, waarin techbedrijven dominant zijn, verloor 1,5 procent tot 13.469,13 punten na die toelichting. Relatief dure aandelen voor technologiebedrijven verliezen doorgaans het snelst aan aantrekkelijkheid als rentes stijgen. De Dow-Jonesindex verloor 0,2 procent tot 34.440,88 punten en de brede S&P 500 zakte 0,9 procent tot 4402,20 punten.

Beleggers hadden ook aandacht voor de beursgang van Klaviyo, dat andere bedrijven een platform levert voor het automatisch versturen van marketingmails. Aanvankelijk steeg het aandeel ruim 20 procent, maar eindigde uiteindelijk 9 procent hoger dan de introductieprijs.

Koersdaling Ford

Ford ging 1,6 procent omlaag. De autofabrikant heeft een voorlopig loonakkoord bereikt met de Canadese vakbond Unifor, waarmee een staking in Canada van de baan lijkt. In de Verenigde Staten duurt de staking die afgelopen vrijdag begon bij de autofabrieken van Ford, General Motors (min 2,2 procent) en Stellantis (plus 1,7 procent) nog altijd voort.

General Mills eindigde vrijwel vlak. De voedingsmiddelenproducent, eigenaar van merken als Cheerios, Bugles en Häagen-Dazs, boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht.

Dollar- en oliekoersen

De euro daalde zo'n 0,8 procent ten opzichte van de dollar na de verwachte rentestijging in de VS later dit jaar. Een euro was 1,0653 dollar waard.

De olieprijzen zakten licht. Een vat Amerikaanse olie was 1 procent goedkoper op 90,28 dollar per vat. Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 93,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

52 minuten geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

58 minuten geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

2 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

3 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

4 uur geleden
AEX levert deel van winst weer in, Adyen grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.

4 uur geleden
Fortnite keert na bijna zes jaar terug in App Store van Apple

CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.

5 uur geleden