Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen in New York lijden verlies na Fed-besluit

Aandelenbeurzen in New York lijden verlies na Fed-besluit

NEW YORK (ANP) - De toelichting op het rentebesluit van de Federal Reserve is niet goed gevallen op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijkste graadmeters op Wall Street eindigden woensdag lager, waarbij vooral techbedrijven verliezen leden. Het beursdebuut van Klaviyo verliep stormachtig, waarbij het marketing- en softwarebedrijf een deel van zijn eerdere koerswinsten weer prijsgaf.

De Fed hield de rente zoals verwacht onveranderd, waarmee de beleidsmakers een pas op de plaats maakten in hun strijd tegen de hoge inflatie. Maar uit nieuwe prognoses kwam naar voren dat een meerderheid van de kopstukken verwacht dat de rente dit jaar nog wel verder omhoog moet om de sterke prijsstijgingen af te remmen.

Tegenover verwachte renteverhogingen, staat dat het Fed positiever is over de economische vooruitzichten. Zo rekenen ze in doorsnee op een sterkere economische groei en lagere werkloosheid.

Klaviyo

De Nasdaq, waarin techbedrijven dominant zijn, verloor 1,5 procent tot 13.469,13 punten na die toelichting. Relatief dure aandelen voor technologiebedrijven verliezen doorgaans het snelst aan aantrekkelijkheid als rentes stijgen. De Dow-Jonesindex verloor 0,2 procent tot 34.440,88 punten en de brede S&P 500 zakte 0,9 procent tot 4402,20 punten.

Beleggers hadden ook aandacht voor de beursgang van Klaviyo, dat andere bedrijven een platform levert voor het automatisch versturen van marketingmails. Aanvankelijk steeg het aandeel ruim 20 procent, maar eindigde uiteindelijk 9 procent hoger dan de introductieprijs.

Koersdaling Ford

Ford ging 1,6 procent omlaag. De autofabrikant heeft een voorlopig loonakkoord bereikt met de Canadese vakbond Unifor, waarmee een staking in Canada van de baan lijkt. In de Verenigde Staten duurt de staking die afgelopen vrijdag begon bij de autofabrieken van Ford, General Motors (min 2,2 procent) en Stellantis (plus 1,7 procent) nog altijd voort.

General Mills eindigde vrijwel vlak. De voedingsmiddelenproducent, eigenaar van merken als Cheerios, Bugles en Häagen-Dazs, boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht.

Dollar- en oliekoersen

De euro daalde zo'n 0,8 procent ten opzichte van de dollar na de verwachte rentestijging in de VS later dit jaar. Een euro was 1,0653 dollar waard.

De olieprijzen zakten licht. Een vat Amerikaanse olie was 1 procent goedkoper op 90,28 dollar per vat. Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 93,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

6 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

6 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

8 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

8 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

10 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

12 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

13 uur geleden