Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen in New York lijden verlies na Fed-besluit

Aandelenbeurzen in New York lijden verlies na Fed-besluit

NEW YORK (ANP) - De toelichting op het rentebesluit van de Federal Reserve is niet goed gevallen op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijkste graadmeters op Wall Street eindigden woensdag lager, waarbij vooral techbedrijven verliezen leden. Het beursdebuut van Klaviyo verliep stormachtig, waarbij het marketing- en softwarebedrijf een deel van zijn eerdere koerswinsten weer prijsgaf.

De Fed hield de rente zoals verwacht onveranderd, waarmee de beleidsmakers een pas op de plaats maakten in hun strijd tegen de hoge inflatie. Maar uit nieuwe prognoses kwam naar voren dat een meerderheid van de kopstukken verwacht dat de rente dit jaar nog wel verder omhoog moet om de sterke prijsstijgingen af te remmen.

Tegenover verwachte renteverhogingen, staat dat het Fed positiever is over de economische vooruitzichten. Zo rekenen ze in doorsnee op een sterkere economische groei en lagere werkloosheid.

Klaviyo

De Nasdaq, waarin techbedrijven dominant zijn, verloor 1,5 procent tot 13.469,13 punten na die toelichting. Relatief dure aandelen voor technologiebedrijven verliezen doorgaans het snelst aan aantrekkelijkheid als rentes stijgen. De Dow-Jonesindex verloor 0,2 procent tot 34.440,88 punten en de brede S&P 500 zakte 0,9 procent tot 4402,20 punten.

Beleggers hadden ook aandacht voor de beursgang van Klaviyo, dat andere bedrijven een platform levert voor het automatisch versturen van marketingmails. Aanvankelijk steeg het aandeel ruim 20 procent, maar eindigde uiteindelijk 9 procent hoger dan de introductieprijs.

Koersdaling Ford

Ford ging 1,6 procent omlaag. De autofabrikant heeft een voorlopig loonakkoord bereikt met de Canadese vakbond Unifor, waarmee een staking in Canada van de baan lijkt. In de Verenigde Staten duurt de staking die afgelopen vrijdag begon bij de autofabrieken van Ford, General Motors (min 2,2 procent) en Stellantis (plus 1,7 procent) nog altijd voort.

General Mills eindigde vrijwel vlak. De voedingsmiddelenproducent, eigenaar van merken als Cheerios, Bugles en Häagen-Dazs, boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht.

Dollar- en oliekoersen

De euro daalde zo'n 0,8 procent ten opzichte van de dollar na de verwachte rentestijging in de VS later dit jaar. Een euro was 1,0653 dollar waard.

De olieprijzen zakten licht. Een vat Amerikaanse olie was 1 procent goedkoper op 90,28 dollar per vat. Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 93,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

1 uur geleden
Vakbondsleden stemmen in met cao voor sjorders haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.

1 uur geleden
Chinese prijzenoorlog zet autoverkoop XPeng onder druk

BEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.

2 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street na belang Buffett

NEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.

3 uur geleden
Oud-LTO-voorman Van der Tak hoofd van nieuwe groentenvakgroep

DEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.

3 uur geleden
DNB voert reorganisatie door om 10 procent van kosten te besparen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) voert de komende jaren een reorganisatie door om 10 procent van de kosten te besparen. Door het schrappen van zo'n 60 miljoen euro aan kosten wil de centrale bank dat de begroting in 2030 ongeveer even groot is als nu, ondanks verdere loon- en prijsstijgingen. DNB telt nu ruim 2300 voltijdkrachten.

4 uur geleden
DNB waarschuwt voor hoge Amerikaanse aandelenkoersen na AI-hype

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.

5 uur geleden