
Aandelen waterbedrijf Evides in publieke handen
De aandelen van waterbedrijf Evides zijn woensdag voor 367 miljoen euro overgedragen van de PZEM (Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij) naar Gemeenschappelijk Bezit Evides Aqua (GBE Aqua). Hiermee is Evides officieel in publieke handen gekomen en kunnen de aandeelhouders, waaronder de Zeeuwse overheden, rekenen op een structurele dividendopbrengst.
De transactie is onderdeel van het pakket Wind in de Zeilen, om de provincie Zeeland sterker te maken. GBE Aqua is speciaal voor de aandelenovername opgericht. De provincie Zeeland, Zeeuwse gemeenten en de gemeenten Woensdrecht, Bergen op Zoom en Goeree-Overflakkee verenigen zich in deze besloten vennootschap. Dit is op dezelfde wijze vormgegeven als de Zuid-Hollandse gemeenten die de andere aandeelhouders zijn van Evides.
Gedeputeerde Dick van der Velde van de provincie Zeeland legt uit dat de overname is mogelijk gemaakt met hulp van het Rijk. ‘Het zorgt ervoor dat alle Zeeuwse gemeenten enerzijds in directe financiële zin meeprofiteren van het compensatiepakket (voor het wegvallen van de marinierskazerne, redactie). Anderzijds is drinkwater ook in deze regio nu volledig in publieke handen. Daarmee is vandaag een onderdeel uit het pakket Wind in de Zeilen afgerond.’ De rijksoverheid, provincie Zeeland, gemeente Vlissingen en verschillende andere partijen in Zeeland werken gezamenlijk aan de uitvoering van ‘Wind in de zeilen’. Dit pakket bevat maatregelen om te investeren in Zeeland, op zowel economisch als sociaal gebied.
Meer uit Beveland
GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."
1 uur geledenKRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.
4 uur geledenKATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.
6 uur geledenRITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
9 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
22 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
23 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
1 dag geleden